Lista ocen Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW 1995-1999 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KomboPL
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Wolnossąca jednostka, stara technologia. Mało elastyczny i ospały a do tego bardzo palowożerny. Spalanie w granicach 6,5-7,5 litra na setkę. Odpalenie ciężkie i wymagające dłuższego kręcenia (3-4 przeżuty). Dobry akumulator to podstawa. Jednak bezawaryjna jednostka - ani grosza nie musiałem dołożyć oprócz ropy :) No i olej silnikowy.
~nixdorf
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Ocena mierna. Czasem nawet radio nie da rady zagłuszyć silnika, szczególnie gdy jest zimny. Piski, stęki ale i tak nie ma typowego \"klekotu\" diesel \'a wiec plus dla niego. Nie bierze oleju. 60 mułów na taka masę to mało ciekawe połączenie. Bez wielkich prędkości a o zrywności nie ma tu mowy. Szału nie ma...
~Marcin
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Na pewno nie jest to nowoczesna konstrukcja i nikt nie będzie miał wątpliwości że to diesel (silnik pracuje dość głośno i na postoju wibracje są wyraźnie odczuwalne). Przyśpiszenie też nie zachwyca, ale z elastycznością jest już znacznie lepiej. Ogólnie da się tym jeździć a prostota konstukcji owocuje tym, że nie ma się co psuć.
~Nikomu nieznany N.N
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
co do silnika nie mam zastrzeń, chociaż małym mankamentem jest problem z zapalaniem w zimie,no ale czytałem że te silniki to nie wypały forda,chociaz jakby były niewypałem to przecież nie przejechałbym nim 235 tyś.km bez remontu, a silnik jeszcze chodzi jak żyletka.polecam znakomita elastyczność, klekocze tak jak każdy diesel
~sledge
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na 60 koników zbiera się ładnie, do 80 km/h przyzwoite przyspieszenie, później już raczej rozpędzanie. Ale czego wymagać od takiego wolnossącego dieselka :)
~maniek
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Zaczyna być głosny powyżej 100km/h, dobra dynamika jazdy jak na silnik 60KM, gdy sie rozgrzeje ma nawet calkiem dobrego kopa (paliwo na shel V-power diesel). Wyciaga na prostej 160Km/h
~Alicja xxx
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik pracuje ładnie, równo, nie ma problemu z odpalaniem, nawet w zimne poranki, po chlodnych nocach. Nie dymi, nie gaśnie. Wszystko ok.
~on
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na diesla z tych lat jest swietnie daje rade pojazda benzynowym o podobnej mocy (np Polo 1,3 z tych lat) o autach po gazyfikacji nie wspomne
~playas_ck
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak to wolnossący dieselek:) Do spokojnej jazdy, ale jak sie przycisnie to i szybciej można pojechac... ( ponad 160km/h)
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW
8,6
~Mkom
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na 60 KM i wage samohodziku ponad 1100kg to całkiem spoko- choć wiadomo że nie porywa osiągami. Super elastyczny.