Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Alicja xxx, 7 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : "Nic nie puka, nic nie stuka" Calokształt samochodu mnie zaskoczyl bardzo pozytywnie.
Układ elektryczny : Zacinanie się regulacji lusterek.
Kupiłam auto trzy miesiące temu i póki co nie wymagało ode mnie żadnych większych inwestycji, poza wymianą oleju itp. Spalanie nie jest duże, co też jest na plus. Auto prezentuje się dobrze, chociaż ruda troszkę zaczyna tańczyć na nadkolach :( Mimo, ze samochód jest mały, to w środku ma dość duzo miejsca, szczególnie wygodne jest miejsce pasażera z przodu, bez problemu mieszczą się wysokie osoby z dlugimi nogami :p Bagażnik też jest dość pojemny, jak na typowo miejskie auto. Może nie mam tego auta długo, ale na chwilę obecną, jak najbardziej mogę je polecic :)
Silnik pracuje ładnie, równo, nie ma problemu z odpalaniem, nawet w zimne poranki, po chlodnych nocach. Nie dymi, nie gaśnie. Wszystko ok.
Nie ma żadnych elementów, które by pogarszały widoczność kierowcy.
Szybko grzeje, gdy chce się nagrzać auto, ale czasem grzeje cieplym powietrzem nawet przy wyłączonych nawiewach.
Bardzo wygodny samochód. Jak na małe, miejskie auto to dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera. Wszystko co potrzebne, jest w zasiegu reki.
Nie jest to samochód z najwyzszej polki, wiec nie ma co sie spodziewac cudów, jednak uwaam, ze jak na samochod tej klasy i w tym wieku to wyciszony jest calkiem niezle.
Jeżdżac samochodem wyłącznie w mieście (w pracy, na dostawie) spala on ok. 7l/100km. Wydaje mi się, że nie jest to zły wynik. W sumie nie mogę fiescie z tym silnikiem nic zarzucić. Wczesniej jezdziłam fiestą mk5 z silnikiem 1.3 60KM z benzyną i spalała w mieście ok. 8,5l, wiec przesiadając sie do tego auta odczułam pozytywną różnicę :)
Kupiłam to auto za 2,2tys. Uważam, ze za tą cenę samochód jest rewelacyjny, tym bardziej, ze jest bogato wyposażony :)
Zacina się automatyczna regulacja lusterek (prawo, lewo), nie zawsze łączy podrzewanie przedniej szyby.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]