Lista ocen Ford Fiesta VI (26) - Karoseria

Na liście zabraknie 311 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel182
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Auto, które miałem było z 2005 roku. Według mnie od tego roku Ford zrobił duży postęp jeśli chodzi o blachę ponieważ wcześniejsze lata pokazały, że rdza była częstym problemem w Fordach. Po 14 latach zauważyłem delikatny ślad rdzy na dolnej krawędzi tylnych drzwi po stronie kierowcy oraz na rancie maski - powiedziałbym, że to raczej kosmetyka, łatwa i szybka do usunięcia. Innym miejscem gdzie rdza weszła był przedni błotnik. Rdza pojawiła się...
~fordziarz z przypadku
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Takie stare a nie rdzewieje. No po prostu szok. Lakier w paru miejsach się troche złuszczył i odpadła wierzchnia warstwa lakieru bezbarwnego, ale w tym wieku to chyba nic strasznego. W nadkolach w paru miejscach lakier odprysł i widać było blachę. I tak to trwało przez dobre kilka miesięcy. W końcu latem wziąłem się i postanowiłem podmalować ubytki. Rdzy nie było ani grama mimo, że kilka miesięcy była blacha na wierzchu.
~Marek
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Auto ma aktualnie 15 lat a więc rdza niestety się pojawi - zwłaszcza że jeżdżę nim w Walii przy samym morzu więc klimat nie pomaga. Była robiona naprawa progu (wspawana mala łatka) przy progu zaraz przed tylnym nadkole oraz górny wspornik sprężyny. Poza tym jest okej, lakier trzyma się i jest dobrej jakości
~Piotrek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Trafiłem na wyjątkowo zadbany egzemplarz. Po prawie 15 latach jednak wychodzi korozja na zgrzewach drzwi, maski i klapy bagażnika. Poza tym - brak rdzy. Wadą jest nieszczelny lub zatykający się odpływ podszybia. Woda wtedy spływa po kielichach amortyzatorów.
~Pascal
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Od momentu zakupy do momentu zbycia pojazdu nie zauważyłem żadnego ogniska rdzy, być może dlatego, że samochód stał po wiatą w większości czasu. Blacha sama w sobie również nie była podatna na lekkie zarysowania.
~pawelos10
Hatchback 1.3 70KM 51kW
trafiają się ślady korozji na błotnikach przednich przy progu (brak chlapaczy powoduje że kamyki z pod kół ścierają lakier), na lączeniach blach w masce pod masą uszczelniającą. Od spodu o dziwo praktycznie brak korozji
~Bruner91
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ja tragedii Z rdza nie mam , jakieś purchle na klapie bagażnika (podobno ten typ tak ma) podłoga progi nadkola nieźle , może dlatego że po polskich drogach kapanych w soli zima nie jezdzil
~MT
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Auto solidnie zrobione, grube blachy, mocne zawieszenie - grube tuleje, drążki. Solidnie zmontowane wnętrze. Wskazane jednak zabezpieczenie podwozia przed korozją
~Mariusz
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Samochód 20 letni, karoseria trzyma się przyzwoicie. Progi i podłoga bez rdzy. Delikatne oznaki korozji na rantach 2 drzwi wiec tragedii nie ma.
~Grabowski
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Nie rdzewieje, jest solidna - w porównaniu choćby z Toyotą Yaris blachy dość grube i można się czuć bezpiecznie.