Lista ocen Ford Fiesta VI (195) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzezzgorz
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Jestem muzykiem amatorem ale bardzo wyczulonym na hałas - najgorszego wroga w samochodzie na długich dystansach i tu jak już wcześniej nadmieniłem - ocena najwyższa. Jak gdzieś przeczytałem w prasie "wygląda na to, że silnik 4ro cylindrowy to luksus w małych samochodach" i udało mi się na ten luksus trafić. Skoda 1.2 - brzmi jak stara poczciwa Frania ( pralka tł. dla młodszego pokolenia), Aygo - katastrofa to ma być auto 21 wieku!, Clio już...
~Miłosz
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Podczas jazdy miejskiej i podmiejskiej jest w porządku, tak do 100km/h jest dość cicho. Na drogach ekspresowych jest masakra. Powyżej 120 silnik wyje niemiłosiernie, tak słychać wiatr jakby ktoś mi przed ryjem postawił wentylator i ustawił na max. Gdyby nie wyciszenie do większych prędkości dałbym 5 :P Tak to musze tylko 4, mimo że podczas jazdy miejskiej i podmiejskiej jest cichutko, to przy wjeździe na ekspresówki głowa może rozboleć od...
~Grabowski
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Najsłabszy punkt Fiesty. Co prawda jest to małe auto co poniekąd usprawiedliwia te braki, ale jazda nawet przy 120km/h jest dość nieprzyjemna ze względu na hałas. Przy niższych prędkościach nie słychać tak bardzo otoczenia zaś przeszkadza silnik. Da się go jednak zagłuszyć dobrym systemem audio, w który Fiesta jest wyposażona i który odstaje na tle nawet nieco wyższej klasy konkurencji.
~Oskar
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Wyciszenie na miarę klasy pojazdu, a więc wystarczające,ale jeśli przejedziecie się np. starszym wozem wyższej klasy czyli tak jak ja Audi A4 poczujecie niesmak po wejściu do małego Forda. Przy prędkościach autostradowych szum powietrza dociera do naszych uszu dając o sobie donośnie znać. Silnik także nie został wyciszony zbyt dobrze, ale w tej klasie samochodu myślę że są inne priorytety.
~byku_tester
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
W Fordzie jest cicho mniej-więcej do 120 km/h, później już nieznośny staje się szum opływającego powietrza i opon. Tak samo jest w Seacie, przy czym jego silnik daje więcej basu na wysokich obrotach :-), a na biegu jałowym chodzi ciszej niż w Fordzie. Tak więc poziom hałasu jest tu zbliżony, dźwięk silnika Seata jest bardziej przyjemny dla ucha. PUNKTACJA: [max. 10pkt] Ford - 7pkt, Seat - 8pkt
~Uki
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Całkem niezłe ale mogło być trochę lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o odgłosy silnika który trochę "warczy" przy wyższych obrotach (i prędkościach powyżej 110km/h), trochę denerwuje odgłos piasku, kamyków itp uderzających o nadkola, podwozie itp. możliwe że to efekt braku chlapaczy (wyposażenie opcjonalne) i braku jakiś powłok na podwoziu tłumiących te odgłosy.
~pawelos10
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Słychać szum wiatru w okolicach drzwi przy wyższych prędkościach i odzywa się silnik- tragedii nie ma . Założyłem zamiast standardowych uszczelek drzwi uszczelki z mondeo Mk3 mają dodatkowy tak jakby wałek i jest ciszej. Wygłuszyłem również drzwi matami butylowymi i pianką. W czasie deszczu woda nie przecieka. Do 130 Km/H można rozmawiać nie podnosząc głosu
~Axel
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Wyciszenie jest dobre, po zakupie samochodu stojąc na światłach kilka razy złapałem sie na tym, ze specjalnie dodałem gazu aby sprawdzić czy silnik chodzi. A gdy chcemy wkręcić silnik na wyższe obroty ,no cóż auto klasy premium to to nie jest, wtedy go usłyszymy, ale nie jest to coś co jest mega nieprzyjemnym dźwiękiem i czego chcemy unikać.
~Marcin
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Silnik lubi wysokie obroty, a producent trochę poskąpił na wyciszeniu, brakuje np. maty wytłumiającej maskę. Przy większych prędkościach szum wiatru opływającego karoserię. Mogłoby więc być ciszej, ale naprawdę nie jest źle dlatego ocena 4. Z przodu ciszej podczas szybkiej jazdy niż z tyłu gdzie słychać szumy opon i powietrza podczas jazdy autostradowej.
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VI
5,6
7,6
8,4
~g-fox
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Trochę głośno powyżej 110 km/h (szumy karoserii i opon). Silnik czasami zabuczy, ale to normalne w jeździe po mieście - jest w miarę elastyczny. Właśnie odebrałem auto po przeglądzie, gdzie usunęli oderwaną osłonę termiczną wydechu - wcześniejsze dzwonienie doprowadzało mnie do szału, teraz jest błoga cisza...