Lista ocen Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 (64) - Ergonomia

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Uki
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ogólnie dobrze, poza paroma mankamentami. Niewygodne i za wąskie miejsce na lewą stopę obok pedału sprzęgła, brak otwierania bagażnika od wewnątrz lub chociaż jakimśguzikiem od zewnątrz (w bazowej wersji "Fiesta"), trzeba non stop latać z kluczykiem i otwierać nim od zewnątrz klapę - bardzo uciążliwe. Bagażnik całkiem spory, można go powiększyć (składane i dzielone oparcia) z tym że podłoga bagażnika jest kiepsko wykończona przez źle spasowaną...
~Luki
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ogólnie wszystko na miejscu i pod ręką, fotele wygodne, wskaźniki czytelne, dobra widoczność przez wyższą pozycję kierowcy i duże szyby (przednia i boczne), na marginesie fajny gadżet w kierunkowskazach - przy delikatnym naciśnięciu dźwigni kierunkowskaz mignie kilka razy i sam przestanie (pomocne przy szybkich zmianach pasów ruchu). Niestety jest parę mankamentów : 1. W mojej bazowej wersji brak otwierania bagażnika guzikiem z kabiny ani...
~Axel
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Samochód jest bardzo słabo wyposażony, nie ma w nim dużych ilość elektryki, dostęp do podstawowych funkcji jest z pozycji kierowcy możliwy do dosięgnięcia bez problemu, aczkolwiek np. brak zapalenia się światła w samochodzie po otwarciu tylnych drzwi jest uciążliwy. Wlew paliwa zamykany kluczykiem, boże co za katorga, gdy jadąc z kimś muszę oddać mu klucze aby mógł zatankować samochód, ba a niech się jeszcze ten zamek zatnie, wtedy to jest...
~sli
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Jest to podstawowa wersja i brakuje np. obieg u wewnętrznego (nie wiedziałem, że w XXI wieku w niektórych autach tego jeszcze może nie być), wkurzający jest też brak przycisku wewnątrz do otwierania bagażnika, do reszty nie można się przyczepić. Jakbym dał parę tys. więcej, tego problemu by nie było. Zalety: mnóstwo miejsca w środku, jak w bagażniku miejsca braknie, to można zrobić małą ciężarówke składając siedzenia:)
~klaus
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Do wszystkiego dostęp idealny, ale w tańszej wersji auta nie ma otwierania bagażnika od wewnątrz. Fatalne! To "oczywista oczywistość", że ten myk powinien być standardem. Przydałoby się, aby producent popracował nad siedzeniami. Podgłówki niewygodne - trzeba wkładać małą poduszkę, by się wygodniej na nich oprzeć (np. by pasażer mógł się zdrzemnąć w czasie jazdy, a w nocy to przecież ważne).
~grubsą
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Bardzo przemyślany pod tym względem samochód. Z przodu uchwyt na kubek po wyjęciu popielniczki, uchwyty w schowkach w drzwiach, pojemny schowek od pasażera, bardzo fajnym rozwiązaniem jest uchwyt na kubek po wyjęciu popielniczki. Jedynie brak mi podłokietnika. Za taką cenę nie można mieć wszystkiego, gdzieś te oszczędności muszą być. Mimo to 5*.
~doktor-x
Hatchback 1.3 70KM 51kW
nie oszukujmy się, to nie limuzyna tylko mały hatchback. Pozycja za kierownicą jest wygodna ale fotele to nie kanapy i przy dłuższych podróżach potrafią zmęczyć. Polecam wersje z kierownicami obszytymi skórą bo te z tworzywa potrafią się kruszyć i zostawać na rękach (wymieniłem przy 200 tys).
~dekoracje@wfdif.com.pl
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Popielniczka i zapalniczka tylko dla kierowcy? dlaczego nie podświetlona? Brak oświetlenia schowka pasażera. Brak uchwytów nad drzwiami. Niewygodne fotele przednie, brak regulacji kierownicy w drugiej płaszczyźnie, niedostateczna regulacja lusterka kierowcy!
~w rozpaczy bolejący po starcie Fiesty
Hatchback 1.3 70KM 51kW
To trzeba się przekonać.Takie małe i komfortowe autko a we wnętzrzu jeszcze tyleeee przestrzeni ,nawet na tylnych siedzeniach jest pełno miejsca na nogi (mam 175cm)Nie jeździłem autem tej klasy majacym wiecej miejsca.
~tom
Hatchback 1.3 70KM 51kW
W porównaniu z rywalami według mnie FiestaII wypada doskonale. To co inni określają jako toporność ja uważam za prostotę - łatwy dostęp do wszystkich elementów sterowania - w tym do super fabrycznego radia przypominającego mini wieżę