Lista ocen Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW 2001-2008 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fordziarz z przypadku
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Zero problemów. Dobre przełożenia, bo nawet na 5tce potrwfi przyspieszać pod górkę. To drugie konkurencyjne auto o którym mówiłem w kategorii "silnik" zachowuje się inaczej. To co Fiesta pokonuje na 5tce i jeszcze potrafi delikatnie przyspieszac, to tamten nie jest w stanie i trzeba zredukowac do 4rki jak nie bardziej. A niby Fiesta zgodnie z danymi katalogowymi jest wolniejsza, gorzej przyspiesza, mniejsza moc, mniejszy moment. Dobra...
~Ub11
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Za silnik nadrabia skrzynia - doskonale precyzyjna. Zmiana biegów na tej skrzyni to przyjemność - nie za długie ruchy lewara i nie za krótkie. Jedyna jej wada to problemy ze wstecznym, ale tylko przy zimnym oleju w skrzyni. I warto dodać - ma długie przełożenia (stąd nie za tęgie przyspieszenia). Można dzięki niej dobrze przyoszczędzić na paliwie. Na 3 biegu można wyciągnąć jakieś 125-130 km/h, także sporo;]
~gość
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń do jej pracy, biegi wchodzą lekko, nigdy nie miałem problemu z wrzuceniem danego biegu, krótki skok lewarka co jest ogromną zaletą, biegi dosłownie "wskakują", mały minusik - czasami problem z wrzuceniem biegu wstecznego jednak czuć to w ręce i wystarczy wrzucić jedynkę i znowu wsteczny i nie ma problemu
~Pascal
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Do skrzynii również nie można się przyczepić. Biegi wchodziło gładko, bez żadnych szarpnięć. Bardzo podobał mi się zakres pracy skrzynii. Lubiła wchodzić na wysokie obroty i dzięki temu pojazd bardzo żwawo przyśpieszał mimo małej mocy.
~louis
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Precyzyjna, sztywny mechanizm, oczywiście krótka jak to na miejskie auto przystało. Po zakupie musiałem uszczelnić i dolać oleju, ale sam wiek/przebieg robi swoje.
~Wojtula12@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Problemy przy zimnym aucie z włączaniem jedynki i wstecznego. Po rozgrzaniu jest OK. Ale powiem że mnie to troche drażni. Zastanawiam się nawet nad zmianą oleju-może jest zbyt gęsty
~Piotrek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Krótki skok lewarka. Precyzyjna zmiana biegów. Biegi dość krótkie. Czasami problemy z wbiciem wstecznego, ale generalnie to dobra trwała skrzynia.
~007
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Niekiedy wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem, ale generalnie jest OK.
~ToMag
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
ok,ale czasem lubi zgrzytać przy wzucaniu na wsteczny bieg
~magmat96
slabo wchodzi bieg wsteczny -czasem