Lista ocen Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW 2001-2008 (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gość
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Największy PLUS tego auta to własnie układ jezdny, auto jest twardo zawieszone dzięki czemu szybka jazda po ostrych zakrętach zawsze bezpieczna i pewna, jazda po drogach gorszej jakości może niezbyt wygodne jednak odwdzięcza się trwałością, auto zaróno wspomaganiem jak i zawieszeniem zachęca do szybszej jazdy pomimo niezbyt równej drogi. Auto dosłownie przyklejone do drogi.
~Ub11
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Jezdny bez zarzutu. Precyzyjny, na oponach o wysokości gumy >= XXX/55 dobrze wybiera nierówności. Ja sam mam 195/50, także średnio, no ale mój poprzedni właściciel był chyba jakimś pasjonatem. Na zakrętach bez wychyłów, a na nierównościach też OK. Po prostu dobrze wypośrodkowali założenia chłopaki.
~Wojtula12@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Co do zawieszenia to jest raczej twarde tak więc czuć Polskie dziury, ale za to dynamiczna jazda w ciasnych i ostrych zakrętach to sama przyjemnośc - auto trzyma sie drogi jak by było przyklejone perfekcyjnie napewno pomaga duża masa autka bo aż 1150 kg
~Pascal
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Zasadniczo nie mam żadnych negatywnych uwag, jednakże parę razy zdarzało się (na dłuższych trasach), że odczuwałem dziwne przeciążenia z lewej lub prawej strony. Przypuszczam, że spowodowane było to silnymi podmuchami bocznymi.
~louis
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Największy atut, zresztą w Fordach jest to dobrze rozwiązane w wielu modelach. Zawieszenie dość sztywne, dające sygnały z nawierzchni, co lubię. Jakieś awaryjne czy nerwowe ruchy nie robią na nim wrażenia.
~Piotrek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Świetnie się prowadzi. Nawet przy większych prędkościach i szybkim pokonywaniu zakrętów. Nie ma mowy o nadmiernym przechylaniu się.
~007
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Doskonały. Super prowadzi się na ostrych łukach, szczególnie z oponami 195 niski profil. Jak do tej pory bez usterek.
~Marek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Drogi trzyma się dobrze ale na dziurach masakra, może to wina moich opon 195/55 R15
~Rafał
Amortyzatory tyl rzeod po 100tys nadawaly sie do wymiany
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW
7,9
8,4
~ToMag
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Rewelacja, sama przyjemność z jazdy