Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

stecher@poczta.fm, 17 lat temu
Silnik 1.4 TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2002
Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Bralem pod uwage kilka aut z tego segmentu, trafila sie fiesta i to dieslu. Na poczatku bylo mi to obojetnie, wczesniej jezdzilem autem benzynowym i spalania nie bralem po uwage. Jednak po pierwszej trasie na poczatku myslalem ze wskaznik sie zacial albo zle wyswietla (tak niskie spalanie). Niema sie czego przyczepic, niewiem jak bedzie sie auto zachowywalo przy - 20 stopni (odpalanie) ale to zycie pokarze.
Bardzo niskie spalanie, cicha praca silnika, przy ostatnich mrozach jednak musialem drugi raz przekrecic zaplon (rozgrzanie swiec)
bardzo dobra, przelozenia bardzo dobre
segment B, 14 cali kola, wspomaganie, bardzo dobrze prowadzi sie na zakretach czy po polskich dziurach.
wg mnie bardzo dobra, zapewne kwestia przyzwyczajenia (z innego auta)
w wersji mam podgrzewana przednia szybe, klime tak wiec mrozy nie straszne. Skrobaczka lezy w bagazniku. Co ciekawe wietrzniki na przednie boczne szyby nie sa dekoracja a faktycznie potrafia rozmrozic (oczywiscie nie w 5 sekund)
z przodu ok, tyl chyba tez nienajgorzej (nie jezdze z tylu), bagaznik jak na takie male auto pakowny, wozek dla dziecka, torba duza na kolkach, torba podrozna + jakies mniejsze reklamowki. To wszystko zmiescilo sie bez problemow (bez uzycia sily)
Charakterystyczny dzwiek diesla, na dziurach nic nie piszczy, strzeczy etc..
tutaj 6+, na trasie w aucie 4 osoby + bagaz, predkosc okolo 110 km/h-140 km/h spalanie 4,8-5,2 l na 100km. Zmierzone dokladnie poprzez zatankowanie pod korek - trasa - zatankowanie pod korek. Miasto, jezdze ale niewiem jakie spalanie. Napewno nieduze ;)
diesel, auto sprowadzone z niemiec (osobiscie). Wiem co mam ;)
brak zauwazalnych mankamentow. Wiedzialem co kupuje
Tani serwis (oczywiscie nie aso) pod pojeciem serwis mam na mysli oryginalne czesci zakupione w aso tj piltr paliwowy, paski etc...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDCi 68KM 50kW [l/100km]

5,2