Lista ocen Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uvb@interia.pl
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Problem ze skrzynią Durashift - podczas zmiany biegu w trybie automatycznym często ślizga się sprzęgło (silnik wchodzi na sekundę na wysokie obroty i dopiero potem \"chwyta\" bieg). Wada wyszła po miesiącu od zakupu używanego auta. W trybie zmiany ręcznej bez problemów.
~master22
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Oprócz wspomnianej wcześniej regeneracji wtrysków, wymieniałem jeszcze amortyzatory z tyłu (na przeglądzie wszystko super a na drugi dzień podczas zmiany opon na zimowe okazało się, że oba amortyzatory są "wylane") - dziwne są te pomiary...
~godol
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
W wersji trzy drzwiowej którą zrobiłem 35tyś km nic się nie działo. W obecnym z 2006r wada uszczelniaczy wtryskiwaczy przez co musiałem oddać samochód do naprawy. Objawiało się smrodem ropy w samochodzie i pogorszeniem osiągów samochodu.
~mw
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Nie było żadnych poważnych usterek, na razie nie ma powodów do zmartwień.Pierwsza naprawa po 49500km "przekaźnika świec żarowych". Zapaliła się kontrolka "koło zębate z wykrzyknikiem". Naprawa na gwarancji w ASO pomogła.
~Justyna1033
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Jeżdżę dużo, ok.4 tys km miesięcznie i jeszcze nie miałam poważnej usterki. Jedyny problem był ze spalinami, okazało się że Fiesta lubi lepsze paliwo. Przy zalaniu tańszym paliwem zapala się ikonka silnika.
~Oskar
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Tutaj także nic. Coś odzywa się łożysko w przednim kole i trzeba będzie to sprawdzić (podobno przypadłość tego modelu). Tak poza tym nic na prawdę nic się złego nie dzieje.
~Bartek
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Przy 135 tys. wymiana amortyzatorów(wyciek oleju).W Mondeo przy 270 tys km. Dwa razy przypalone sprzęglo, przy zwykłej próbie wyjazdu na stromą górkę.W ogóle nieciekawe to sprzęgło.
~Grabowski
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Brak takich usterek, więc użyję tego miejsca na pochwalenie bezpieczeństwa Fiesty, w której miałem okazje dachować i wyjść z tego bez szwanku( ja nie Fiesta)
~stecher@poczta.fm
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Tani serwis (oczywiscie nie aso) pod pojeciem serwis mam na mysli oryginalne czesci zakupione w aso tj piltr paliwowy, paski etc...
~Artur
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
to co opisane przy silniku. po 103.000 km wymiana srzegla- komplet i drazka kierowniczego lewego.