Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 3d

zachwycony, 6 lat temu
Silnik 1.25 Duratec 82KM 60kW
Rok produkcji 2009
Ford Fiesta VII Hatchback 3d 1.25 Duratec 82KM 60kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Dużo niższe spalanie niż się spodziewałem.
Super auto, nie ma jeżdżenia po serwisach bo nie ma o naprawiać, niskie spalanie poniżej 6L.
Z racji tego, że auto wybrałem jako auto miasto bądź na krótkie trasy to absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń.
Niestety jest bardzo popularny problem z tym, że wsteczny lubi wypadać i tak jest u mnie, poza tym OK.
Bardzo fajnie się prowadzi, prowadzi się pewnie i precyzyjnie (mam porównanie do około 6 innych aut z których nieraz muszę skorzystać i wypada najlepiej)
Jedyny minus za widoczność to co widzimy przez tylną szybę.
Trzeba było się przyzwyczaić do obsługi wszystkiego, ale to chyba jak wszędzie.
Brak zastrzeżeń.
Jak na to, że należę do kategorii osób wysokich o szczególnie długich nogach to nie mam problemu zasiąść wygodnie z przodu i z tyłu.
Mogło by być lepiej patrząc np. na nowego Yarisa.
Witam wszystkich. Polecam olać większość opinii o tym samochodzie, że potrafi dużo spalić, wg mnie to bzdury spowodowane piłowaniem auta jak rajdówki. Jadąc zgodnie z zasadami w miarę ekonomicznej jazdy (zakres max do 3tys obrotów w małej benzynie!) spokojnie każdy normalny człowiek zejdzie co najmniej do granicy 6L. Jak na to, że jestem stosunkowo młodym kierowcą ,a moje spalanie w normalnych warunkach (poza sytuacjami, gdy droga była skuta lodem) chyba nigdy nie przekroczyło 6L to mówi to samo za siebie. Jeżdżę średnio 60% w spokojnej trasie przez wioski = 60km na godzinę i resztę przez miejscowość 50tys mieszkańców czyli ogólnie ruch zdecydowanie miejski. Nigdy nie jechałem w typowej trasie, więc nie mam odwołania do tego. Auto super poza wymianą łączników stabilizatora za 200zł nic nie wymieniłem od 2ch lat. Polecam!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.25 Duratec 82KM 60kW [l/100km]

5,7