Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

kaczor1984, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 16V ST 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Ford Fiesta VI 2.0 i 16V ST 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Popsuta sonda Lambda.
Karoseria : Trochę rdzy na tylnim błotniku.
2 litrowy silnik bez turbo radzi sobie świetnie w takim niedużym aucie. Fotele świetnie trzymają. Ogólnie samochód spisuje się nieźle. Ma już swoje lata co trochę czuć. Za to świetne zawieszenie i frajda z jazdy.
Kupiłem go już w stanie częściowego 'zajeżdżenia'. Póki co jeszcze jeździ i raczej nie sprawia za wiele problemów. Niestety sonda lambda się 'świeci' i irytuje.
Kiedy chodzi to jest świetna. Czasami jednak potrafi się 'przywiesić' i są problemy z wrzuceniem biegu (najczęściej wsteczny na parkingu). No i jeden z minusów - pięć biegów - ze względu na głośność pewnie przydałaby się szóstka.
To za co kochamy ten samochód. Klei się do drogi jak głupi i daje od cholery zabawy.
Nie mam zastrzeżeń do widoczności.
Fotele 'kubełkowe' rewelacyjnie trzymają w czasie jazdy. Sporo miejsca dla kierowcy i pasażera.
Klimatyzację muszę nabić i sprawdzić. Reszta działa bez zarzutu.
W porządku. Dość miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu. Z tyłu nie wiem bo jeszcze nie jechałem ;)
To niestety największa wada samochodu. Powyżej ~130 samochód zaczyna być dość głóśny i niewiele można na to poradzić (skrzynia ma tylko 5 biegów). Zagłusza radio praktycznie całkowicie. Za to bardzo fajnie brzmi z zewnątrz.
Cóż - najtańszy samochód na świecie to to nie jest ale spodziewałem się 'wyższych' kosztów utrzymania. Z drugiej strony nie ma jakiejś tragedii. Części są względnie tanie.
Bardzo fajny samochód. Przepłaca się trochę w stosunku do 'zwykłej' Fiesty ale daje za to sporo zabawy w zamian.
U mnie spisuje się nienajlepiej ale i nienajgorzej. Za rzadko jeżdżę przez co w zimę męczy mnie akumulator.
Bez jakichś poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V ST 150KM 110kW [l/100km]

9,8