Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting

demoon, 8 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2014
Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : 998 cm to jakiś żart pomyślałem , zmieniłem zdanie po pierwszej jeźdxie
Od zawsze popierałem minimalizm i prostotę w budowie samochodu. Opel i VW doskonale się sprawdzały w założeniach.Kiedy przyszedł czas na zmianę samochodu i wycieczki do salonów wymienionych marek coraz bardziej rozczarowywały ,od niechcenia wstąpiłem do Forda ,bo wiadomo było że ford g...w... (W założeniach do zakupu auto miało być małe,ekonomiczne i na pewno na kilka lat.) Chciałem zobaczyć fiestę którą wszyscy się zachwycają, i była biała w podstawowej wersji . Nic szczególnego nawet nie chciało mi się wsiąść za kierownicę. No to dalej szukanie- Renault clio tce ,całkiem spoko,ale to nie to.Po dłuższej przerwie na szukanie z powrotem Vw,Opel, Ford ale w innym salonie i jest do dyspozycji testowej bogato wyposażona fiesta z litrowym ecoboost. Samochód wyglądał o niebo lepiej niż poprzednio oglądana fiesta. Ale to jazda próbna załatwiła sprawę. Po przesiadce z astry 1.6 na fieste 1.0 to jest kosmos.Polecam wszystkim jazdę próbną fiesta z tym motorem.
Jedzie od 1500 obr/min ,bardzo elastyczny w szerokim zakresie obrotów.Wyprzedzenie tira który jedzie 90 km/h na krótkim odcinku nie sprawi problemu i nie podnosi ciśnienia jak miało to w przypadku astry.
Zmiana biegów bardzo precyzyjna,brakuje 6-tego biegu na autostradzie, można to zaakceptować oczywiście przy założeniach że samochód jest z segmentu B
jedzie jak po torach elektronika robi resztę roboty
Przód i boki rewelacja ,gorzej z tyłem ale są czujniki parkowania :)
Wszystko pod ręką jak w samolocie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]

5,7