Lista ocen Ford Fiesta VII (119) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil Paź
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Skrzynia jest wyczuwalna i biegi wchodzą płynnie, Lecz gdy są mrozy i auto ma jeszcze zimny silnik to są opory przy wrzucaniu biegu a przy dość wysokich mrozach trzeba się z nimi siłować. Nie wiem dlaczego tak jest w tym roku planuję wymianę oleju w skrzyni może będzie lepiej. Wsteczny musimy też wbijać uważnie i z wyczuciem bo przy szybkim wbiciu nie wskoczy to akurat za wadę nie uważam po prostu tak jest. Na pochwałę zasługuje za to...
~Zdzisław
Hatchback 3d ST 1.6 EcoBoost 200KM 147kW
Skrzynia biegów zestrojona sportowo, tzn. przełożenia są względnie blisko siebie. Ostatni bieg osiąga prędkości autostradowe w okolicach połowy dostępnych obrotów, co uniemożliwia w zasadzie cichą podróż z takimi prędkościami. Dosyć poważną wadą tej skrzyni jest regularny problem z wrzucaniem pierwszego i wstecznego biegu, momentami kończy się to podwójnym wysprzęglaniem. Zdarzył się również niemiły incydent podczas dynamicznego...
~Grzesiek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Mam dylemat jak ocenić skrzynie, bo z jednej strony biegi wskakują mega precyzyjnie i przy jeździe na wprost sprawiają mega frajdę, z drugiej strony przynajmniej u mnie pojawia się od czasu do czasu problem z biegiem wstecznym polegającym na tym, że wchodzi dopiero po delikatnym ruszeniu do przodu. Ponadto o ile 5 biegów jest idealnie zestrojonych tak mocno brakuje a autostradzie 6 biegu, wręcz czuć, że silnik prosi o większe przełożenie.
~jonaszm
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Jak silnik. Precyzyjna, krótki skok lewarka. Po kupnie był czasem problem ze wrzuceniem wstecznego, ale po jakiś 1000-2000 km wszystko się unormowało i jest OK. Pięć biegów, ale to absolutnie w niczym nie przeszkadza, bo są długie i koniec końców uzyskuje się to samo, co konkurencja przy sześciu przełożeniach. 90 km/h to ok. 2000 obr./min., 120 km/h - ok. 2750. 140 km/h - ok. 3100.
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Tak jak całe auto skrzynia chodzi ciężko, jest twarda, aczkolwiek dla mnie to raczej plus. Nic się nie trze, nic nie hałasuje. Jedynym minusem jest to, że 3 bieg bardzo ciężko wchodzi. Dodatkowo przy zapalonych już światłach cofania bieg wsteczny także trzeba wrzucać drugi raz bo sobie nie wszedł. Mam nadzieje, że to bolączka tylko mojego egzemplarzu.
~Grzegorz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 96KM 71kW
Ogólnie wszystko na plus pod warunkiem, że mamy świadomość że to Ford. Czyli wsteczny bardzo "chimeryczny", tzn przy szybkim nawrocie lubi wyskoczyć. Jako mały minus dodałbym "tylko" 5 biegów, w trasie mimo że Fiesta olbrzymem nie jest ma się ochotę po piątce całkiem naturalnie włożyć szóstkę, żeby przy wyższych prędkościach rzędu 140 km/h obniżyć hałas.
~demoon
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Lewarek zmiany biegów umieszczono bardzo ergonomicznie .Biegi do przodu mają krótki skok i wchodzą bardzo precyzyjnie.Czasami bieg wstecznego nie zaskoczy i trzeba poprawić.Mi to nie przeszkadza .Przy długich trasach przydałaby się 6-tka.Generalnie przy 100 km/h jest jakieś 2000 obr a komputer pokazuje 4,5 l nie jest źle
~konjoch
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Krótkie skoki lewarka i dobrze wyczuwalne momenty "zapinania" mogą się podobać. Skrzynka jest dość długa, co nie przeszkadza w rozpędzaniu (wysoki mom. obrotowy) ale ogranicza zużycie paliwa - przy 100km/h mamy 2000obr/min. Trochę gorzej z R - niekiedy trzeba wrzucać 2 razy...
~mariusz
Hatchback 5d Facelifting 1.5 TDCi 95KM 70kW
Skrzynia jest słaba. Czasem ciężko jest wrzucić wsteczny a inne biegi wchodzą po prostu przeciętni. Auto ma przebiegu zaledwie 80km a skrzynia sprawia wrażenie jakby miała przejechane ok 300 tyś km. Skrzynia również czasem zaszarpie,. czuć że jest to samochód budżetowy.
~Grzegorz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 96KM 71kW
Skrzynia pracuje dobrze, ale... dlaczego ma tylko 5 biegów??? Ewidentnie brakuje 6 biegu bo na 5 już przy prędkościach około 120 km/h silnik ma ponad 3000 obrotów. Powoduje to wyższy hałas w kabinie i wyższe spalanie. FORD oszczędza? Tu aż prosi się o skrzynię 6 biegową.