Lista ocen Ford Fiesta VII (121) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil Paź
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Kto jeździł kiedykolwiek Fordem to wie jak wygląda w nim układ jezdny. Jest to po prostu Mistrzostwo przez duże M w swojej klasie nikt mu nie dorównuje. Auto jest przewidywalne, precyzyjne i do tego nie nakręcimy się kierownicą bo ma bardzo mały promień skrętu względem skrętu kół i tu ciekawostka ta różnica jest w Fieście mniejsza niż w BMW M3. Nikt na to nie zwraca uwagi przy kupowaniu samochodu chyba że jest to auto sportowe, lecz w...
~Grzegorz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 96KM 71kW
Jedyne co mogę napisać - mistrzowski (oczywiście proporcjonalnie do segmentu auta), ale np w porównaniu do Toyoty Yaris 1.3 VVTi , którą mam okazję się często poruszać, Fiesta jest ostoją spokoju zarówno w zakrętach jak i na prostej, czego nie mogę powiedzieć właśnie o Toyocie neurotycznie rozdygotanej, a to przecież ten sam segment aut. Hamulce równie dobre jak prowadzenie z jedna uwagą dotyczącą faktu, że jest to okupione dużym zużyciem...
~Zdzisław
Hatchback 3d ST 1.6 EcoBoost 200KM 147kW
Fenomenalny, aczkolwiek w moim odczuciu wspomaganie kierownicy jest zbyt silne. Niemniej jednak, samochód jest pewny w prowadzeniu i natychmiast reaguje na ruch kierownicą. Podsterowność występuje, ale jest przewidywalna i można ją natychmiast skontrować lekkim odpuszczeniem gazu. Zawieszenie jest twarde + opony fabryczne mają niski profil, więc ostrzegam, że będzie nieprzyjemnie na dziurach, bruku i progach zwalniających.
~Grzegorz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 96KM 71kW
Jest komfortowy i zarazem sportowy. Auto świetnie trzyma się drogi i pozwala na naprawdę wiele. Zawieszenie bardzo dobrze wybiera nierówności i daje poczucie idealnej kontroli w zakrętach. oOgólnie potwierdza, że w dziedzinie zawieszeń FORD jest jednym z liderów. Jedno małe ale... Już po 30 tyś. Km z przodu przy niższych temperaturach przy pokonywaniu poprzecznych nierówności coś trzeszczało... ech ta jakość Forda...
~Andrzej
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rewelacja - auto prowadzi się jak pocąg po szynach - w zakręty można spokojnie wejść szybciej niż się zakłada i auta trzyma się drogi. Do tego auto wybacza wpadki - zdarzyło mi się czasem przedobrzyć i wejść w zakręt za szybko, ale układ wtedy robi swoje magiczne sztuczki i sprowadza auto na właściwy tor - serce mi stanęło jak tego doświadczyłem, ale przy okazji duża ulga, że samochód potrafi robić takie cuda.
~Kretschmers
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, w sezonie letnim na 17-calowych alufelgach nie dość, że prezentuje się wspaniale, to jeszcze jeździ jak przyklejona do asfaltu. Zawieszenie dość sztywne, zwłaszcza w mojej wersji Sport, ale nie umniejsza to komfortowi jazdy. Ma się wrażenie, jakby to był samochód- zabawka, w dobrym tego słowa znaczeniu. Świetnie zgrany z kierowcą, daje frajdę z jazdy.
~bukosz
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Fenomenalny, jeździłem wieloma samochodami, przeważnie były to samochody większe. Fiesta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, przy 170KM/h czułem się tak pewnie jak w ogromnej Octavii. Zawieszenie na prawdę świetne. Jest to samochód służbowy, więc nie ma łatwego życia i podejrzewam, że za jakieś 10000 trzeba będzie zajrzeć do niego ale w niecałe 2 lata samochód ma ponad 70000km. Zawieszenie na prawdę super.
~Tze
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
No cóż... Ford jest klasą sam dla siebie (te komentarze nie są przesadzone!) Auto z max prędkością jeździ po łuku jak przyklejone, manewrowanie to sama przyjemność, niesamowita precyzja prowadzenia (pamiętajmy że to auto miejskie!) Zimą był problem, polegający na tym że auto szybko się rozpędzało i było sterowne, tylko z hamowaniem już nie było tak różowo :)
~rafal
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Zawiesznie to chyba najmocniejsza strona Fiesty. Doskonale sprawdza się na zakrętach, rondach i cisanych łukach. Jest do tego bezpiecznie przewidywalne i daje poczucie stabliności. Co najważniejsze świetnie wybiera nieróności i bardzo cicho pracuje. Układ kierowniczy jest bardzo bezpośredni a nie chodzi zbyt ciężko przy manewrowaniu na parkingach
~demoon
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Na tak proste zawieszenie - SUPER , na kołach 195/50/15 a to już niski profil nie odczuwa się ''dziurek '' a na suchym i krętym asfalcie można sobie pozwolić na naprawdę sporo, a to tylko seryjne zawieszenie (wyobrażam sobie co można robić w wersji ST) Hamulce - super czułe i skuteczne,pomimo tego że z tyłu są archaiczne bębny