Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII Active

EmersonLakePalmer, 4 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2019
Ford Fiesta VIII Active 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Auto dla żony. Początkowo zdecydowani byliśmy na mazdę 2, ponieważ żona taką jeździła. Dla porównania sprawdziliśmy w jeździe citroena 3 ( a fuu), mazdę 2 -115 kM oraz ford fiesta st, ford fiesta i ford fiesta active. Mazda 2 kusiła ale jak zobaczyłem lakier testowych mazd poobijany od kamyczków -durszlaczki, a potem poczytałem na forum mazdy o problemach z rdzą, lusterkami itp. dałem sobie spokój. Active przekonał mnie dużo lepszą precyzją prowadzenia niż mazda i genialnym zawieszeniem. Gdy jedziemy przez Warszawę po torach, studzienkach dodatkowe odbojniki w przednim zawieszeniu genialnie tłumią, ekstra komfort jak w wyższej klasie. To co opisują w testach to prawda. Szybko dobija na autostradzie do 170 km, w mieście żona też wielu zadziwia, gdy bez powodzenia chcą ją wyprzedzić,
Za mało czasu aby ocenić dopiero pierwszy raz jeździmy z turbiną, ale na autostradzie rakieta. Osobiście bardziej przewidywalny jest mój wolny ssak mitsubishi.
Nic nie haczy- precyzyjna,
I to jest super lubię pojeździć po moim mitsu. Precyzja prowadzenia i zawieszenie zdecydowało, że kupiliśmy forda inaczej poszlibyśmy w niezawodność czyli mitsu asx.
Elegancka linia lakier zobaczymy - metalic grey.
Powiększyłbym lusterka.
Bez uwag. Na trasie plecy nie bolą, lepsze ułożenie fotela ( trochę wyżej) niż w pozostałych fiestach.
Zimy nie doświadczyliśmy na wyrost 5 gwiazdek w lato szybko chłodzi.
Dwie osoby z przodu luźno, z tyłu wozimy yorka to też luźno.
Cichutko nie słychać trzech cylindrów (w nissanie micra słychać 10 m od samochodu.)
Leję 98 oktanów to może silnik dłużej wytrzyma, Warszawie w korkach 8.6/100km na trasie powyżej 120 km też 8,6/100km turbina zasysa mocno tak, że ekonomiczności w turbinach brak- wyłączmy też startstop aby zniszczyć silnika, rozrusznika, akumulatora itp.
Mamy full wypas za taką mazdę 2 musiałbym zapłacić 12 tys, więcej a i tak nie byłoby podgrzegawanej przedniej szyby ani takich ładnych felg.
Raz po deszczu nie działały czujniki cofania, no ale jest kamera. Czujniki same się naprawiły.
Bez uwag ale na razie mały przebieg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]

8,4