Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : prowadzenie i zawieszenei na 5
Karoseria : korozja w kilkuletnim aucie w epoce gdy buduje się już auta elektryczne do produkcji seryjnej to po prosyu żenada, i jeśli mówimy o autach do 5 lat zdaża się chyba tylko w fordzie- na prawdę nie kupię już forda
auto naprawdę fajne, świetnie się jeździ, ale korozja jest jak dla mnie niedopuszczalna w autach do 5 lat, szczególnie łuszczący się oryginalny lakier - brak słów, widziałem rozwalone 13 letnie audi gdzie na elementach rozbitych nie ma śladu korozji a auto stoi 3 miesiące pod chmurką, za ok 20-23 tys można kupić focusa z 2004 z rozsądnym przebiegiem lub starsze auta niemieckie, miałem 2 japończyki z czego jeden z 2000r był serwisowany i z salonu ale naprawdę bez rewelacji, kolejnym autem będzie auto niemieckie jednak, ale znaleźć coś takiego z rozsądnym przebiegiem i bez bujnej przeszłości będzie ciężko, za niemcami przemawia naprawdę solidne wykonanie które czuć już przy otwieraniu drzwi a kończąc na ostrej jeździe, japończyki i fordy i francuzy to dla mnie taka lekka prowizorka auta - nie czuję w nich solidności anie bezawaryjności
Generalnie nieźle się kręci na obroty,cichutki do 100 km/h, bardzo, bardzo elastyczny silniczek,autko świetnie się prowadzi, posiadałem- passat b4, mazda 323 r.99\', corolla 2000, a prowadziłem naprawdę sporo aut zaczynając od peugot 206 a konczac na E-klasie,i szczerze to tylko passat b5 i laguna II tak świetnie się prowadzi jak focus, zawieszenie w focusie extra, świetny kompromis między komfortem jazdy a prowadzeniem, największy plus focusa to zawieszenie i układ kierowniczy, a na minusy- wykończenie chamskie plastiki ale to można wybaczyć natomiast odłuszczony lakier do gołej blachy i ślady korozji w miejscu gdzie nie ma szans na mechaniczne uszkodzenia to skandal w 5 letnim aucie- element oryginalnie malowany sprawdzałem w lakierni forda, korozja to jedyny powód dla którego nie kupię już nigdy forda, i nie ma się co łudzić 12 letnią gwarancją na perforację nadwozia- chwyt marketingowy, a pracownicy powiedzieli mi w aso że korozja drzwi to już kwestia czasu chociaż nie ma jeszcze śladów korozji
krótko i precyzyjnie
extra
ok
wszystko na miejscu
paruje niemiłosiernie w deszczową pogodę
naprawdę przyzwoicie z przodu i nie najgorzej z tyłu
do 100 km/h ok - naprawdę motylek, od 130 km/h szumy powietrza dają w kość
jak na 1,6 motor spoko, w jeździe mieszanej z przewagą 60-70%miasto spala 8,5 litra, w mieście jak daję mu ognia spala 9,5 litra, na trasie można zejść na 7 litrów ale przy ok 110 km/h
na razie ok
ok