Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Andrzej, 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto. Niezawodne, ciche, funkcjonalne, ekonomiczne, bardzo dobre wyposażenie za niezłą cenę. No i świetne zawieszenie. Żeby jednak nie przesadzić przyczepić się mogę do paru drobiazgów: - skrzynia biegów nie chodzi idealnie (nie jest źle, ale nie trzyma poziomu reszty samochodu), - wolalbym włączanie świateł na dźwigni kierunkowskazu (o dziwo tak było w Escorcie), - ponieważ zawsze jeżdżę na światłach wolę rozwiazanie stosowane np. w fiatach gdzie światła postojowe trzeba specjalnie włączać, czyli włącznik śwateł może być zawsze włączony, - materiały we wnętrzu mogłyby być lepsze, - są wygodniejsze sposoby regulacji wysokości siedzenia niż korbka, - schowki w drzwiach mogłby byc większe, w ogóle powinno ich być więcej, np. na tylnych drzwiach, - sygnał kierunkowskazów jest zbyt głośny.
Bez zarzutu
Najsłabszy punkt mojego auta. Nie jest to ideał, choć nie ma żadnych problemów z wrzucaniem biegów.
Na 6. Najmocniejszy punkt auta. Daje poczucie bezpieczeństwa. Po przejechaniu 38000 (a nie jestem zawalidrogą) nie wiem jakie są granice możliwości zawieszenia. Na pewno daleko poza tym co można wykorzystać w normalnym ruchu. Może dość sztywne, choć w przyjemny sposób, żadna nierówność nie jest nietłumiona. Na pewno są samochody bardziej komfortowe przy powolnej jeżdzie na wprost ;-)
Doskonale, jak na kombi.
Bez zarzutu.
Zwłaszcza z klimą.
Do tego w kombi bardzo duży bagażnik. Prawdziwe auto rodzinne.
Bardzo cichy. W dadatku silnik brzmi tak jak powinien. Żadanych niepożądanych dźwięków.
Jak na 1.6, 100 koni. Na trasie można zejść do 6.2 (długie trasy przy natężeniu nie pozwalającym na częste wyprzedzanie). Około 7 na długich trasach na autostradach. W mieście, przy naprawdę dużych korkach zbliża się do 10, przy mniejszych koło 9. Klima dodaje 0.5l/h.
Na 6. Mam wersję Comfort X z w zasadzie pełnym wyposażeniem. Konkurenci są po kilka tysięcy drożsi. Uwaga, można się targować.
Żadnych uwag po 38000.
Żadnych uwag po 38000.