Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (133) - Silnik

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jak wiadomo, silniczek ten jest autorstwa koncernu PSA. A nie od dziś wiadomo, że Francuzi potrafią diesle robić rewelacyjne. Silnik sprawuje się naprawdę dobrze, elastyczność typowa dla turbodiesli o tej pojemności i tej konstrukcji czyli od początku zbiera się raczej powoli, ale przy obrotach rzędu 2200-2500 jeździ się już bardzo przyjemnie. Oczywiście nie ma tu porównania z mocniejszymi jednostkami, ale to już nie wina silnika. Kultura...
~lodan77
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
pod względem dynamiki to rewelacja, wcześniej jeżdziłem Vectrą B kombi 2,0 benzyna 136 KM i nie ma co porównywać. Jednak turbinka i dużo większy moment obrotowy robią swoje. Po przekroczeniu 1800 obrotów przyspiesza bardzo ładnie. Nieco jestem rozczarowany elastycznościa, myślałem, że przy tych parametrach silnika wahlowanie biegami nie będzie tak częste. Mimo to autem jeżdzi się bardzo dobrze, silnik oceniam na całkowicie optymalny do tej...
~Mieczyslaw
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Pierwsza rzecz to silnik. 2.0 TDCI produkcji PSA (grupa peugeot i citroen) jest naprawdę dobrą konstrukcją. Zrywny, oszczędny, a zarazem niegłośny. Generalnie po mieście spala w granicach 6,8 L, za to w trasie najniższe spalanie zanotowałem 5,2 L. Z tej pojemności - bajka. Trzeba tylko pamiętać o dobrym paliwie i co jakiś czas przeczyścić zawór EGR i można jeździć. Wymiana wszystkich filtrów i oleju ( wchodzi około 6L) plus robocizna to jakieś...
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
109km wystarczy, aby w miarę sprawnie przyspieszać. Moment obroty wystarcza z kolei na w miarę sprawne wyprzedzanie na trasie. Słyszalność silnika w kabinie, jak w benzynówkach 1.6l. czyli super. bo to w końcu diesel. Ostatnio zacząłem słyszeć świst turbiny, co może oznaczać remont turbiny w niedalekiej przyszłości, ale na razie się tym nie przejmuję. Problemy z wyciekami oleju, aczkolwiek nie muszę nic dolewać - to raczej zapocenie.
~Piotr
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Niby disel ale sprawny jak benzynka- chce sie nim jeździć o ile wlaśnie sie nie rozregulował lub ( i ) nie popsuł ;( Silniczek żwawy, cichy i oszczędny ale oprogramowanie testowane jest na użytkownikach - co rusz wymaga wgrania nowego softu bo wykrywane sa w nim kolejne usterki. Po przejechaniu 60.000 km i spedzeniu łącznie ca 5 miesiecy na serwisie mam od prawie 20000 km spokoj- moze to koniec awarii niemowlecego wieku???? Oby
~Rafał
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
1.8 TDCI rozsądna jednostka napędowa, rakietą ze świateł nie jest ale jak mam stać w korku to mnie mniej boli spalanie na poziomie 7-7.5 litra niż jak miałem wcześniej 10-12 :) Dynamika i elastyczność w trasie ok. Z wyprzedzaniem nie ma większych problemów, turbina dmucha dość wcześnie więc górki i wzniesienia można pokonać na piątym biegu przy 2tys obrotów.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Rozczarowanie spore. Zwłaszcza po tym, gdy zachwalałem 2.0 HDi 90 w 206. Niby osiągi podobne, ale wyraźnie brak mu dynamiki przy wyższej prędkości. Mistrzem oszczędzania wcale takim nie był. Bo jeśli chcemy wyprzedzać coś więcej, niż traktor, to trzeba przycisnąć. I to samo chcąc jechać spokojnie trasę. 90 kucy to za mało. No i okazał się lekko usterkowny.
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Silnik o pojemności zaledwie 1560 cm3 sprawuje się zadziwiająco dobrze. Co prawda ma turbodziure jak Wielki Kanion ale powyżej 2000 obrotów potrafi miło zaskoczyć. Ciągnie równo aż do 5000 obr/min. Spalanie w mieście wychodzi mi ok 7,5 litra ale jeżdżę na krótkich odcinkach. W trasie bez problemu schodzę do 5 l/100 km.
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Silnik stosunkowo oszczędny. 109 koni wystarcza w codziennym poruszaniu się po mieście. W trasie, gdy jedzie cała rodzina, i auto jest zapakowane, brakuje troszkę mocy, zwłaszcza podczas wyprzedzania, jednak do spokojnej (z prędkością 140 km/h) w zupełności wystarczy. Zdecydowanie wysoka kultura pracy.
~witczako@poczta.onet.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Chyba nic w tym samochodzie nie zostało tak dobrze dopracowane jak silnik. Trzeba trochę czasu żeby się przestawić z benzyny na TDCi. Ale wrażenia z przyśpieszeń po uruchominiu turbosprężarki rewelacjyjne. Nie spodziewałem się takich osiągów z tego silnika, a jednak 320 Nm robi niezapomniane wrażenie.
Ford Focus II Focus C-Max