Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (115) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Tutaj niestety nie jest tak dobrze, jak w przypadku silnika. Skrzynia nie należy do najbardziej precyzyjnych, często zdarza mi się kilkukrotne wypadnięcie biegu, lub też problemy z wbiciem, dotyczy to pierwszego i drugiego biegu. Aktualnie staram się wybadać czy na pewno jest to kwestia skrzyni czy może mojego niechlujnego wciskania sprzęgła i wrzucania biegu. Jeżeli chodzi o szybkość pracy, w mojej opinii ta skrzynia biegów została dobrze...
~itk
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Nigdy nie miałem z nią problemów. Przełożenia w miarę dobrze zestopniowane. Drążek zmiany biegów umiejscowiony w bardzo dobrym miejscu. Krótkie, ale dobrze wyczuwalne pozycje krańcowe dźwigni zmiany biegów. Bardzo dobre przełożenie 5 biegu. Można nim jechać od 75 do oporu (ca. 170). Przy prędkości ok. 110, obroty silnika chyba ok. 2100, stąd bardzo małe spalanie.
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Super. Gładko sprawnie, w miarę krótko chodzi. Czasem przyhaczy 3 przy szybszej jeździe, przy częstej zmianie biegów - to nie wyścigówka, no ale ja czasami lubię pochodzić po zakrętach ;-) Wajcha zmiany biegów wysoko, tuż przy kierownicy - super. Jak chcesz wygodnie jechać to przyda się podłokietnik na odpowiedniej wysokości - w sam raz do zmiany biegów - leży jak ulał.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Już samo umieszczenie wybieraka pod konsolą, wysoko, pod ręką jest wspaniałe. Skoki krótkie i precyzyjne. Spokojnie można ruszać dynamicznie ze świateł. Zestopniowanie jest dobre. Jedynka nawet nie jest za krótka. Spokojnie można przyjąć 2000 obr/min przy 60 km/h na 3. Na 4 też 2 tys są, przy 80. No i zgodnie z trendem - 5 przy 100 to też 2 tys obrotów.
~norbert85r
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
6 stopniowa przekładnia nie miała absolutnie żadnych problemów z wybieraniem biegów. Nic nie haczyło nic nie przeszkadzało fajnie wszystko działało dopóki nie padło sprzęgło które wymieniłem wraz z dwumasą i wydaje mi się że mechanik coś spier... i później już samochód nie chciał jeździć tak jak wcześniej niestety.
~hilu@o2.pl
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Jedna z wielu rzeczy , w ktorych mozna zakochac sie od pierwszych przelożeń. Powiem tak bajka !!! biegi wchodza tak jakby to byla skrzynia sekwencyjna :D . Przed wyborem forda jedzilem kilkoma samochodami m.in toyota corolla i honda civic niestety z przykroscia stwierdzam ze "japonczyki" nie dorownuja fordowi pod tym wzgledem .
~adig
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Bez większych uwag, wszystko wchodzi jak trzeba bez zgrzytów, i haczenia, z wyraźnym zaznaczeniem poszczególnych przełożeń. Z tym, że jest zapowiedź problemu - chyba daje znać o sobie koło zamachowe, tzw. dwumasa. Na szczęście mam jeszcze gwarancję Ford Protect i obiecali mi się nad tym pochylić.
~polubiłem_fokusy
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Przełączanie biegów przeciętne. Niestety odstaje od osiągów silnika, zbyt długie drogi prowadzenia i stosunkowo duże opory. W moim poprzednik Kangoo chodziła znacznie lżej i płynniej. Zestopniowanie wydaje się poprawne. Niestety moim marzeniem jest automat i wówczas byłby to idealny samochód.
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Skrzynia jest bardziej niż OK, przyjemna dźwignia, wszystko ładnie i zawsze wchodzi. Nie umiem już jeździć bez 6-stki, ale następny samochód to chyba będzie automat, bo można sobie pomachać tymi sześcioma biegami. Żadnych problemów, ale jednak... małe ale - opisane wśród usterek.
~witczako@poczta.onet.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Chociaż na samym początku moja ocena była bardzo negatywna. Pomysł z biegiem wstecznym włączanym do przodu, tak jak jedynka - totalna porażka konstruktorów. Teraz jak się już przyzwyczaiłem jest ok, ale nie wiem dlaczego nie zostawili rozwiązań ze starszej wersji Focusa?
Ford Focus II Focus C-Max