Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (125) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
W przypadku zawieszenia, auto w swojej klasie jest bezkonkurencyjne. Przyjemność z jazdy Fordem jest wyśmienita. Przejażdżka po krętych drogach jest całkiem fajnym przeżyciem, pomimo tego, że auto jest nieco wyższe (miniwan?). Skoda Octavia I do pięt nie dorasta fordowi C-Maxowi.W swoim modelu posiadam ESP, jednak przyznaję, że jeszcze nie miałem okazji doświadczyć jego działania. (Jedynie podczas prób na ośnieżonym pasie startowym w Gdańsku...
~hilu@o2.pl
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Pomimo tego ,że van to zawieszenie twarde ale nie ne tyle ze po 1h jazdy boli kregoslup. PO 2 tyg od zakupu wyjechalem do Zakopanego (450 km) .Wysiadlem z samochodu i czulem sie jakbym w ogole samochodem nie jechal. Samochod bardzo dobrze trzyma sie drogi .Patrzycie na niego i pierwsze co sie nasuwa to ostre zakrety odpadaja bo bedzie sie baaardzo przechylal...BLAD !!!C-max wchodzi w zakrety jak po szynach . Fotele trzymaja dobrze na zakretach...
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Twarde, ale dynamiczne zawieszenie. Zachęca do szybkiej jazdy. Wraz z układem ESP zakręty są naprawdę przyjemnością - chętnie bawię się pokonując je z maksymalną (dla sytuacji!) prędkością. Samochód się nie przechyla, jedzie jak po torach. W zimie trudno wymusić poślizg. Nie mieszkam w Polsce, więc nie wiem jak na dziurach, koleinach, torach, itp. Kiedy byłem raz w Polsce było zupełnie OK. Przyjemnym zaskoczeniem jest ustawianie siły...
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jak na minivana super. Nie potrzeba żadnych ESP - bez problemu wyprowadzisz z ewentualnych drobnych poślizgów. Do tej pory jeździłem Zafirką - tam ESP po prostu musi być, a tutaj proszę - w pełni czujesz, co się dzieje z samochodem. No ale oczywiście współcześnie ESP może być. Ważne jednak, że prowadzi się dobrze, nawet bez tego systemu. Ocena doskonała za zawieszenie w tej zabudowie samochodu.
~Piotr
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Dobry na idealne drogi, włoskie suche autostrady- gorzej u nas a na podłużnych rynnach beznadziejnie- 2x samochodzik uciekł z toru jazdy nieomal doprowadzajac do czołowego ;( Tej wady zaden serwis przez trzy lata ni zdjagnozować ni poprawić nie potrafi. na rynnach autko yje swoim życiem. Drogi czytaczu- to jest moje... pietnaste autko i wiem co mówie- ten samochodzik na rynnach pływa !!!!
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jedno z lepiej (jak nie nalepsze) prowadzących się aut o przystepnej cenie jakie prowadziłem. Imuszę przyznać, iż od czasu sprowadzenia auta 2 lata temu zawieszenie jest ciągle w doskonałej formie. Nic nie stuka i nie wymaga wymiany. Mam porównanie do fiata stilo, którym jeździłem jednocześnie i to znacznie krócej, i niestety zawieszenie nie dało rady.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Precyzyjny i dobrze reagujący na ruchy kierownicą. Łatwo się manewruje, ale i na trasie zachowuje pewność oraz precyzję. W zakrętach przechyły są nieduże. Więcej, niż akceptowalne w tej klasie auta i wiedząc, że to minivan przecież. Nierówności wybiera dobrze, z niewieloma hałasami. Nie trzęsie przy tym budą.
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Przejechałem 55 tyś. kilometrów. Po prostu pięknie! Brak jakichkolwiek problemów, żadnych (przez innych opisywanych) stuków, buczeń itp. Bardzo mi odpowiada sprężystość i trzymanie się drogi. z ESP nie ma szans na poślizg. Fajnie! Tutaj uczciwe 5 gwiazdek i żadnych komentarzy wśród usterek.
~andy
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Dobre choć twarde zawieszenie, na nierównosciach poprzecznych słychać stuki.Jak na polskie drogi nie powiny byc stosowane opony o charakterystyce sportowej. Super skuteczne hamulce. Zatrzymujący mnie na radar policjant był pod wrażeniem i dopytywał co on/ samochod / ma. Skończylo sie na pouczeniu.
~Powodzenia
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Jak na taka klase auto to naprawde niezle. Auto jest wysokie, ale doskonale trzyma sie zakretow, a mozna spotykac sie przechyłow z tego powodu. Przez 3,5 roku i 75kkm zawieszenie i uklad kierowniczy super. A dosc czeso jezdzilem po kiepskich drogach, a nawet bez nich ;-).
Ford Focus II Focus C-Max