Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (102) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mieczyslaw
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
I tu dam ocenę maksymalną. Samochód szybko się nagrzewa w zimie ( nie wiem co jeszcze w lecie ale napiszę opinię po roku na ten temat). Genialnym wynalazkiem jest elektrycznie podgrzewana szyba przednia wraz z lusterkami. Patrząc na przymrożone wycieraczki do szyby nie mam żadnych obaw przy ich odlepianiu. Odpalam auto i włączam magiczny przycisk na kokpicie i w parę chwil zbieram śnieg i lód z szyby bez skrobania.
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
To pierwsza klimatyzacja, która nie wywołuje u mnie problemów laryngologicznych..! Wywietrzniki są tak skonstruowane, że generalnie żaden nie wieje na kierowcę i pasażerów. Nawet na długich trasach nie ma nagłych powiewów, które szybko miałyby regulować temperaturę w kabinie. Funkcja odmrażania połączona z elektrycznie podgrzewaną szybą przednią i lusterkami - rewelacja!
~hilu@o2.pl
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Tutaj ford pokazuje klase. Po pierwsze ogrzewanie przedniej szyby.POmimo tego ze samochod garazuje to i tak ostatnio przez ostro zamarzajacy deszcz nawet 30 min postuj w miescie powodowal powszechna skrobanke przedniej szybki a ja wsiadam do srodka wciskam przycisk (1m) i problem z glowy :D.PO drugie podlogowe kanaly grzewcze dla pasazerow na tylnich siedzeniach.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Jest dobrze, ale nie wspaniale. Zimą super. Duży plus za grzanie przedniej szyby. Nieocenione i aż dziw, że nie obowiązkowe. Latem za to nie jest idealnie i stąd nie dam maksimum. Trochę jednak czasu na ochłonięcie potrzebuje. Dobrze, że są roletki z tyłu, to można opuścić szyby bez ryzyka, że będzie nam wiać.
~zadowolony posiadacz
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
w goldzie mam klimatronic dwu- strefowy któy dodatkowo posiada funkcje szybkiego chłodzenia wnętrza- po przyjsciu do auta w upalne dni doskonale sie sprawdza. Posiada tez funkcję szybkiego grzania co w połaczeniu z elektrycznie podgrzewanymi szybami przód i tył doskonale sprawdza się zimą- ale nie jest to vebasto.
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Kiedy jest ciepło to wszystko jest jak najbardziej w porządku. Problem pojawia się, kiedy temperatura spada poniżej zera. Silnik długo się rozgrzewa a co za tym idzie wolno nagrzewa wnętrze. No cóż, taka jest cena wysokiej sprawności silnika.
~Rafał
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
W zimie grzeje i w lecie chłodzi. Wiadomo diesel to troszkę mu zajmuje zanim się nagrzeje ale później już idzie pełną bombą. W lecie klima ok ale troszke czasu potrzebuje żeby dotrzeć na tylną kanape z zimnym powietrzem.
~Troq
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Doskonała klimatronik dwustrefowy. Cichy i wydajny nie czuć wpływu na moc silnika, ale czuc wpływ na spalanie. Przy włączonej klimatyzacji na 1/2 maksymalnej mocy spalanie rośnie o ok 0,5 l/100km. Ale tego się można było spodziewać
~Dawid
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Problem zaparowanych szyb nie istnieje. W aucie po kilku minutach robi się jak w saunie. Szczególnie polecam podgrzewanie przedniej szyby. W okresie zimowym nie ma nic lepszego. Zanim wyskrobię boczne, przednia jest już o.k.
~Andrzej
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Ogrzewanie świetne. Latem, podczas upałów w chorwacji klimatyzacja (automatyczna) troszkę nie nadążała. Ale to jest wina dużej, przedniej szyby. Gdyby była atermiczna byłoby wszystko OK. Genialny patent z ogrzewaniem przedniej szyby.
Ford Focus II Focus C-Max