Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (112) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adig
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Przy dieslu nie ma co cudować. Nie da się ukryć, że silnik słychać mocno, zwłaszcza w górnych rejestrach. Słychać też szumy opon i powietrza. Przy tym standardzie auta chyba powinno być lepiej. Katastrofa to jakość plastików i wykładzin, które skrzypią i stukają niemiłosiernie nawet jeśli brać pod uwagę przebieg auta. To mój trzeci Ford z rodziny Focusa i muszę powiedzieć, że najmocniej pod tym względem drażni mnie właśnie C-Max. Najlepszy był...
~hilu@o2.pl
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Do 110 km/h w ogole go nie slychac. No chyba ze ostro jest żylowany ale jest to dzwiek przyjemny dla ucha. Powyzej 110 km/h jest glosniej ale chalasliwie jest dopiero pow 160 km/h glownie przez oplywajace powietrze. Jedyne co mnie denerwuje to slabe jak na ta klase wyciszenie drzwi i nadkoli samochodu( przy szybkim wjechaniu w kaluze jest to chalasliwe) .
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Bez większych zastrzeżeń. Byłoby 5 gdyby silnik na zimno był trochę cichszy. Po rozgrzaniu trudno poznać, że to diesel. Pracuje cichutko, równo i bez klekotu. Druga sprawa to trzeszczące plastiki w drzwiach. Nie miałem czasu przyjrzec się temu i nie wiem, czy to tylko mój tak ma czy ogólnie jest z tym kłopot w C-MAXach
~neon-b@gazeta.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Jest OK jak dla mnie. Silnik nie przeszkadza mi słuchać muzyki. A przy prędk powyżej 140 km/h jest zdecydowanie lepiej, niż w Astrze II z silnikiem 1.4 benz. Sprzęt grający jest OK. Ale to może dlatego, że to produkcja SONY, więc z Fordem nie ma nic wspólnego :) I dlatego działa. Jeszcze.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Ten silnik nadaje się max na DK, nie autostrady. Już przy 100 km/h hałas rośnie powoli. Słychać a uszczelkach sumy. Silnik jest dość wysoce kulturalny, ale nie idealnie wyciszony. Słychać go nie tylko na postoju, czuć wibracje. No można wymagać więcej.
~Troq
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Wyciszenie przeciętne. Mogłoby być lepiej. Winy silnika w tym tylko trochę. Słychać świst wiatru o szum opon. Trzeba tez uważać przy otwieraniu tylnych okien bocznych przy dużych prędkościach bo czasem dochodzi do nieprzyjemnego furkotania.
~Mieczyslaw
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
I tu się robi trochę gorzej. Przy prędkościach powyżej 120 km/h słychać szumy na wysokości słupków z przodu. Nie zwiększają się przy wyższych prędkościach. Silnik jak na diesla ledwo słyszalny. Zawieszenie też prawie niesłyszalne.
~Paweł
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Gdy go kupiłem wydawało mi się, że jest bardzo cichy, ale z biegiem upływu kilometrów coraz głośniej - nie wiem czy tłumik, czy skrzynia , czy silnik głośniejszy. Po wymianie przedniej szyby szum przy 120 km/h większy.
~G_T_K
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
O dziwo nie słychać standardowego klekotu diesela podczas jazdy. Spodziewałem się większego hałasu. Jedynie przy 2450rpm występuje jakieś sprzężenie i robi się głośniej. Nawet przy 180 szum nie jest bardzo dokuczliwy.
~maniak cmax
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
jest dość cicho do tego mam super nagłośnienie sony + 8 głośników (polecam) to jak włacza sie muze to nie słychać niczego :)TROCHE GŁOŚNY SILNIK ALE 136 KUCYKÓW MUSI BYĆ TROCHĘ SŁYCHAĆ
Ford Focus II Focus C-Max