Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

Dawid, 15 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie oraz przestronność. Każdy kto tym autkiem pojeździ wie o czym mówie.
Mimo róznych ocen w poszczególnych kategoriach autko oceniam na doskonałe. Czuje się w nim naprawdę super. Ma to co w aucie być powinno. Dobry silnik, cudowne zawieszenie, przestronność oraz poczucie bezpieczeństwa. Czego chcieć więcej.
Silnik bardzo fajny. Najlepiej zbiera się od 3 tys. Elastyczność bardzo dobra.
Do przodu bardzo dobrze. Wszystkie biegi wchodzą bardzo dobrze. Wsteczny czasem ma opory. Ogólnie jest dobrze.
Jeżdzi jak przyklejony. Trakcja w tym aucie to mistrzostwo świata.
W czasie jazdy wszystko jest dobrze. Problemy zaczynają się przy ciasnym parkowaniu. Przód auta calkowicie niewidoczny, tył podobnie. Ale ponoć do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Wszystko pod ręką.
Problem zaparowanych szyb nie istnieje. W aucie po kilku minutach robi się jak w saunie. Szczególnie polecam podgrzewanie przedniej szyby. W okresie zimowym nie ma nic lepszego. Zanim wyskrobię boczne, przednia jest już o.k.
Piszę to jako kierowca. Nie jeżdziłem jeszcze autem w którym miałem takie poczucie przestronności. Z tyłu troszkę gorzej ale bez przesady. Bagażnik bardzo fajny.
Przy normalnej jeżdzie wyciszenie bardzo dobre. Na postoju silnika w ogóle nie slychać. W górnej granicy obrotów troszkę gorzej ale nie jest źle.
W trasie 8l przy jeźzdie 110-120 km/h i dynamicznym wyprzedzaniu wszystkiego co jedzie wolniej. W mieście 10,5l w zimie przy normalnej jeździe z czasem mocnym przyciśnięciem. Nie oszczędzam klimy i wszystkich urządzeń ułatwiąjących jazdę w niekorzystnych warunkach
Kupiłem używanego. Zaplaciłem za niego mniej niż za kombi z tego rocznika, a otrzymałem uważam coś więcej. Stąd ta ocena.
Mam to autko od niedawna. Zaraz po kupnie szczególowy przegląd. Wymiana oleju oraz simering przy skrzyni, sworzeń i łącznik stabilizatora. Wszystko w nieautoryzowanym więc koszty nie były wielkie.
Za wcześniej aby się wypowiadać.
Ford Focus II Focus C-Max