Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 (26) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jak wiadomo, silniczek ten jest autorstwa koncernu PSA. A nie od dziś wiadomo, że Francuzi potrafią diesle robić rewelacyjne. Silnik sprawuje się naprawdę dobrze, elastyczność typowa dla turbodiesli o tej pojemności i tej konstrukcji czyli od początku zbiera się raczej powoli, ale przy obrotach rzędu 2200-2500 jeździ się już bardzo przyjemnie. Oczywiście nie ma tu porównania z mocniejszymi jednostkami, ale to już nie wina silnika. Kultura...
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
109km wystarczy, aby w miarę sprawnie przyspieszać. Moment obroty wystarcza z kolei na w miarę sprawne wyprzedzanie na trasie. Słyszalność silnika w kabinie, jak w benzynówkach 1.6l. czyli super. bo to w końcu diesel. Ostatnio zacząłem słyszeć świst turbiny, co może oznaczać remont turbiny w niedalekiej przyszłości, ale na razie się tym nie przejmuję. Problemy z wyciekami oleju, aczkolwiek nie muszę nic dolewać - to raczej zapocenie.
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Silnik o pojemności zaledwie 1560 cm3 sprawuje się zadziwiająco dobrze. Co prawda ma turbodziure jak Wielki Kanion ale powyżej 2000 obrotów potrafi miło zaskoczyć. Ciągnie równo aż do 5000 obr/min. Spalanie w mieście wychodzi mi ok 7,5 litra ale jeżdżę na krótkich odcinkach. W trasie bez problemu schodzę do 5 l/100 km.
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Silnik stosunkowo oszczędny. 109 koni wystarcza w codziennym poruszaniu się po mieście. W trasie, gdy jedzie cała rodzina, i auto jest zapakowane, brakuje troszkę mocy, zwłaszcza podczas wyprzedzania, jednak do spokojnej (z prędkością 140 km/h) w zupełności wystarczy. Zdecydowanie wysoka kultura pracy.
~Paweł
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Auto kupiłem z przebiegiem 150tyś i aż do 190 tyś nie miałem problemu z silnikiem aż tu nagle posypało się kilka rzeczy - najpierw przepływomierz potem zawór EGR potem koło pasowe dwumasowe i wąż przepustnicy oraz wąż od turbiny pękł. Ale ogarnięte :)
~DzonyBrawo
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Wydawałoby się że 109KM to dużo - jednak autko ma swoje gabaryty i silniczek potrzebuje obrotów zeby ruszyc reszte. Nie jest to auto sportowe wiec do normalnej jazdy w zupelnosci wystarcza. Nawet przy pełnym obciążeniu normalny kierowca doceni jego walory.
~Grzegorz
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Poprzedni wlasciciel oszczedzal na serwisach, wiec jak kupowałem to lancuch walkow rozradu lekko "klepal" Myslalem ze skończy się na wymianie TYLKO lancucha i napinacza. Niestety teoria swoje, a praktyka swoje.
~maugus@op.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
nie odmówił posłuszeństwa nawet w zimie przy -11 st. Bardzo elastyczny, kultura pracy na wysokim poziomie. Przyspieszenie od 1700 obr. bardzo dobre, dla porównania auto 1,6 benzyna 110 KM nie ma szans.
~Prawnik wawa
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Bardzo dobry i CICHY silnik diesla. Do miasta w sam raz. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń... na razie. Bardzo żałuję, że nie łyknąłem automatu - ostatnio miałem okazje się przejechać = REWELACJA.
~G_T_K
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jestem mile zaskoczony, zbiera się o wiele lepiej niż się spodziewałem. Na III - V biegu bardzo elastyczny. Przy 180 po depnięciu gazu czuć że jeszcze się rozpędza.
Ford Focus II Focus C-Max