Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
W przypadku zawieszenia, auto w swojej klasie jest bezkonkurencyjne. Przyjemność z jazdy Fordem jest wyśmienita. Przejażdżka po krętych drogach jest całkiem fajnym przeżyciem, pomimo tego, że auto jest nieco wyższe (miniwan?). Skoda Octavia I do pięt nie dorasta fordowi C-Maxowi.W swoim modelu posiadam ESP, jednak przyznaję, że jeszcze nie miałem okazji doświadczyć jego działania. (Jedynie podczas prób na ośnieżonym pasie startowym w Gdańsku...
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jak na minivana super. Nie potrzeba żadnych ESP - bez problemu wyprowadzisz z ewentualnych drobnych poślizgów. Do tej pory jeździłem Zafirką - tam ESP po prostu musi być, a tutaj proszę - w pełni czujesz, co się dzieje z samochodem. No ale oczywiście współcześnie ESP może być. Ważne jednak, że prowadzi się dobrze, nawet bez tego systemu. Ocena doskonała za zawieszenie w tej zabudowie samochodu.
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jedno z lepiej (jak nie nalepsze) prowadzących się aut o przystepnej cenie jakie prowadziłem. Imuszę przyznać, iż od czasu sprowadzenia auta 2 lata temu zawieszenie jest ciągle w doskonałej formie. Nic nie stuka i nie wymaga wymiany. Mam porównanie do fiata stilo, którym jeździłem jednocześnie i to znacznie krócej, i niestety zawieszenie nie dało rady.
~Paweł
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Przy 170 tyś wymieniłem amortyzatory tył i łączniki stabilizatora przód , padły amortyzatory przód przy 190 tyś. Stuka puka trzeszczy wszystko wewnątrz - poluzowały się wszystkie możliwe plastiki chyba- orkiestra !!
~itk
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Układ jezdny jest dobry. Auto jest w sam raz resorowany, nie mam porównania za bardzo. W każdym bądź razie nie przechyla się za bardzo na boki.
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Właściwie nie ma się o czym rozpisywać, moja ocena świadczy o mojej opinii na temat układu jezdnego. Zresztą nie jestem odosobniony w tym poglądzie.
~ rybak
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
jezdzi się dobrze ,auto nieżle trzyma sie drogi. Zdziwiła mnie konieczność wymiany po 19tys wahacza- nie jężdże po drogach terenowych
~rybak
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
po 19 tyś przedni wahacz wymagał wymiany/nie jeżdziłem po drogach terenowych/Widocznie zawieszenie jest dobre ,ale nie na nasze dziurawe drogi.
~maugus@op.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
niestety amortyzatory wykazują sprawność na poziomie 55%, ale to raczej "zasługa" polskich dróg. Układ kierowniczy bez zarzutu.
~Prawnik wawa
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jazda jak gokartem. Rewelacyjnie trzyma się drogi za cenę komfortu pasażerów i kierowcy. Lubię twarde więc daję pięć
Ford Focus II Focus C-Max