Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW 2003-2009 (7) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adig
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Jak na spore auto nie jest źle pod kątem zużycia paliwa, natomiast trochę obawiam się kosztów części i napraw. Na szczęście na razie mam gwarancję ale i w jej ramach miałem już mały zgryz, gdy za diagnozę (nieobjęta gwarancją) musiałem zapłacić 135 złotych. Niestety wiele części nie jest współzamiennych z \"niskim\" focusem. Zresztą w ogóle nie jest łatwo i tanio z zamiennikami.
~Rafał
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
W mieście w dużych korkach z włączoną klimą 7.5l, bez korków da się zejść poniżej 7l.W trasie na ekonomicznej (do 120km/h) wycieczce bez klimy nawet 4.6l się pojawiło. Części w rozsądnych cenach, czasem nawet bardzo dobre zamienniki lepszych firm (np hamulce brembo/ferodo) kosztują porównywalnie do oryginalnego motorcrafta.
~krzysiogrubasek
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Dla ludzi jeżdżących tylko po mieście auto wyda się nie ekonomiczne ok 9,1l/100km. Na trasie 4,6-5,2l/100km. Średnie spalanie 7,1l/100km. Ceny części nie powalają jednakże nie polecam korzystać z salonów firmowych jeśli nie trzeba ( w salonie trzeba przepłacić ok 40%)
~Troq
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Za krótko go jeszcze znam bo móc oceniać ekonomiczność, bak paliwa 53 litry dobrej ropy starcza na jakieś 780 km jazdy + - 30km. Ale to zależy od stylu, dane komputera pokładowego motywują mnie do jak najbardziej oszczędnej jazdy :)
~mjagalski@warszawa.wzmiuw.gov.pl
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Przy tej masie i dynamice samochodu nie może być lepiej. Jeżdżę głównie w warszawskich korkach-zużycie 6,4-6,6. W normalnych jazdach w warunkach mieszanych, prz dość ostrej jeździe 5,2-5,5
~lodan77
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
zużycie paliwa jak na te osiągi i wielkość samochodu uważam za doskonałe, ceny części do c-maxa też są bardzo przystępne
~Fanki
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
na trasie super ale w mieście troche za dużo
Ford Focus II Focus C-Max