Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

Artur, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiego odejścia przy 5 biegu powyżej 80 km/h - po prostu wciąga nogę :))
Czuje się bardzo dobrze jako kierowca i posiadacz takiego auta. Może z czasem przyjdzie więcej krytycyzmu, jak cena ropy osiągnie 6 zł :(
Bardzo miło mnie zaskoczyła moc i sprawnosc turbiny. 4 za niedostateczną elastyczność zwłaszcza w przypadku redukcji i koniecznosci szybkiego ruszenia
Zdażało mi się na początku, że wrzucałem na skryżowaniu wsteczny zamiast jedynki, ale taki urok Forda, że przechodzenie na tylni bieg nie jest ciężkie :)
Doskonale wchodzi w zakręty
Mam niewielkie zastrzeżenia do tylniej szyby, która jest ciut za mała, ale to tylko moje subiektywne odczucie.
Posiadam wersję GHIA i naprawdę wszystko jest w zasięgu ręki i dobrze dopasowane do ludzkiej zawartości samochodu. Z tyłu dla dzieci roletki w drzwiach.
Bardzo duży komfort podróżowania na każdym miejscu.
Wcześniej obawiałem się diesla, ale Ford mnie mile zaskoczył miarowym i łagodnym klekotaniem :)
Na trasie udało mi się raz zejśc poniżej 5 l/100, w mieście to raczej 7,4 - 7,6. Jedyny kłopot, który mi się pojawił, to zapowietrzony zbiornik - wtedy tankowanie pełnego baku zajmuje ponad 20 min !!!! Wymić musiałem przednią szybę - z wszystkimi bajerami to jest wydatek blisko 1000 zł
Kupiłem auto 3 letnie za niecałe 40 tys. To jest wersja GHIA naprawdę dobrze wyposażona - polecam serdecznie.
Nie wiedziec czemu padły gniazda zapalniczek w kabinie. Irytujące lekko są drgania tylnich siedzeń przy wyboistych drogach, albo drogi są zbyt wybosite dla siedzeń Forda :))
Wspomniany zapowietrzony bak - jestem w trakcie walki :( Innych usterek brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 136KM 100kW [l/100km]