Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

zadowolony posiadacz, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : ludzie jakiego to ma kopa ;). lepsze osiagi od mondeo 130KM(nie wiem jak katalogowo- sprawdzałem osobiście).UWAGA- TYLKO DOBRE PALIWO- a autko naprawde się odwdzieczy. Auta używam jako rodzinne- wer GOLD. Uważajcie tylko na oszustów bo salony fordów nie są w sieci i sprawdzenie po nr VIN jest bardzo trudne a ewentualne naprawy(silnika) bardzo kosztowne. Lepiej kupic auto lekko przetarte z penym przebiegiem niż \"superokazje\" z niewiadomego źródła. Jeżeli auto jest nie kombinowane daje naprawde dużą niezawodnośc a silnik 2.0 tdci niesamowite osiągi. Mam fabryczne radyjko SONY -mp3 też warto poszukac- naprawde super nagłosnienie. I ostatnia sprawa auta do chyba połowy 2005roku nie posiadają filtra cząstek stałych- z którymi jak wiem jest sporo kłopotów.
naprawde podoba mi sie wszystko już opisałem chyba wyżej
dla mnie najwiekszy atut tego auta!!!!!! ale TYLKO PALIWO WYSOKIEJ JAKOŚCI!!!! zmiana oleju przy serwisach i palimy i jedziemy
doskonała tylko że 6-kę wrzucam w okolicach 120 a to jak wiadomo 30 wiecej niż można :) jak ktoś jezdził z 5cio biegową to musi się trochę przestawic jezeli komus w 5-cio biegowej czasami brakowało 6 to bedzie zachwycony
fordy z tego słyną że mają doskonałe układy jezdne minusem są naprawy - bo układ skomplikowany ale cos za cos
do przodu doskonałą siedzi sie wysoko i naprawde wszystko fajnie widac widocznosc do tyłu ograniczona przez zagłówki pasażerów za to doskonale lusterka spełniają swoje zadanie i nie ma problemu z manewrowaniem \"w lusterkach\"
fabrycznie wszystko odpowiada gorzej z \"doposażeniem\" nie ma fajnego miejsca na nawigację i cb- któe z tym motorem chyba niezbedne :)
w goldzie mam klimatronic dwu- strefowy któy dodatkowo posiada funkcje szybkiego chłodzenia wnętrza- po przyjsciu do auta w upalne dni doskonale sie sprawdza. Posiada tez funkcję szybkiego grzania co w połaczeniu z elektrycznie podgrzewanymi szybami przód i tył doskonale sprawdza się zimą- ale nie jest to vebasto.
mam 186 i mi wystarcza- fotel nie jest maksymalnie odsuniety do tyłu ale zona raz jechała za mną- nie z boku hehe- i mówiła że nie ciasno ale też nie za dużo miejsca. Jeżeli ktoś planuje jezdzic ciagle w 5 dorosłych osób to nie moze liczyc na dużo \"luzu\". Natomiast we 4 bedzie duzo wiecej bo auto ma możliwośc szybkiego przerobienia na 4-ro osobowe. Składamy \"srodkowy segment kanapy\" i mozemy przesunac boczne tylne fotele do tyłu i srodka i wtedy jest duzo miejsca nawet na 4 dryblasów. Ja z kolei składam srodkowa czesc oparcia kanapy jako stolik bo w bagazniku jezdzi pies i tak dzici z tylnych foteli maja do niego dostęp i pies nie piszczy w czasie jazdy nawet na dłuższych trasach :).
cicho to nie jest bo muza ciągle włączona hehe wysokiej jakości nagłosnienie ale mam nie seryjne tylko fabryczne SONY mp3- radio z dodatkowym zabezpieczeniem antykradziezowym to nie trzeba łazi z panele
no cóż fiesta to to nie jest przy \"głaskaniu\" gazu można jeżdzic zgodnie z przepisami- wtedy zuzycie paliwa troche ponad 5- mi osobiscie nie udało się zejsc niżej ale słyszałem że można : ) auto potrafi pozytywnie zaskoczyc przy wyprzedzaniu- nie trzeba czekac na długą prosta hehe jedyny minus to to że nagminnie łamię przepisy i zdarzaja się mandaty ALE AUTO AŻ SIĘ PROSI 2000obr-120km/h , 2500obr- 150km/h itd hehe
kosztował sporo wybierałem miedzy corolla verso touran ale chyba wybrałem dobrze
wiadomo żarówki chyba w każdym padają :)
nic poważnego na razie się nie przydażyło- auto mimo wieku ciągle serwisowane

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 136KM 100kW [l/100km]

6,4