Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

maniak cmax, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : największe plus tak jak wspominałem to silnik ale też komfort codziennego użytkowania
kilka minusików by się znalazło typu wąski bagażnik, szybko brudząca się tapicerka(warto zainwestowac w DOBRE pokrowcei brudząca sie szybko tylna klapa (prawie ciągle okurzona jak w kombiakach) najwieksze plusy to silnik,silnik,silnik,silnik :) ma lepszego \"kopa\" niz z 2 litrowym benzyniakiem więc naprawdę warto poszykać takiego ze 136KM można tez zwiększyć na 165 ale nie znam nikogo kto by takiego miał a sam nie chce ze swoim eksperymentować tymbardziej że jestem bardzo zadowolony z obecnych osiagów więc może mam farta ale może poprostu warto poszukać auta pewnego w tej chwili ksiażka serwisowa z allegro i 200000 km cofniety licznik to norma jezeli ktos kupi UCZCIWIE bedzie długo cieszył się fajnym autkiem za małe pieniądze nawet myslę żeby zapisać się do jakiegoś fanklubu
troche głośny ale ta moc - poezja dość oszczędny przy spokojnej jeździe pali jak komarek ale aż sie prosi żeby przycisnąć
biegi działają bardzo dobrze - jak d;la mnie troche zbyt szybki na jedynce - mogłby być wolniejszy a silniejszy
jak we wszystkich fordach rewelacja pomimo że jest stosunkowo wysoki można dosyc ostro wchodzic w zakrety
do przodu bardzo dobrze ale do tyłu gdy jest 5 osób mało widać przez tylna szybę ( a w zasadzie szybkę)- warto zainwestowac kilkadziesiąt złotych w czujniki cofania chyba ze ktos ma oryginalne :)
w srodku nie ma zbyt wielu schowków w bagazniku tez i dlatego dostep do nich nie \"przeszkadza\" w użytkowaniu konsola centralna - radio klimatronik bardzo wygodnie obsługuje się opierając dłoń na dzwigni biegów wszystko rozmiewszczone intuicyjnie 4 a nie 5 za to ze sa boki w bagazniku \"zabudowane\" plastikiem i przez to nie mieszcza sioę wędki powyżej 1,4 po zlożeniu
to jeden z dużych plusów mam dwustrefowy klimatronik z funkcja szybkiego dogrzewania i chłodzenia zaparowana szyba robi się czysta w ciagu kilku sekund!!
miejsca jest dużo szczególnie po przesunieciu do tyłu i osi foteli tylnych moga komfortowo podrózowac 4 osoby dorosłe duzym plusem jest to ze wysoko się siedzi i osoby majace problemy z kregosłupem siedzo wygodnie nie maja tez problemów z wsiadaniem i wysiadaniem jak na ta wielkość auta celujaco mam typową 4- osobową rodzinę + psa pies jeździ w bagażniku - żeby mu nie było smutno mamy prawie ciagle złożony srodkowy fotel - zrobiony stolik
jest dość cicho do tego mam super nagłośnienie sony + 8 głośników (polecam) to jak włacza sie muze to nie słychać niczego :)TROCHE GŁOŚNY SILNIK ALE 136 KUCYKÓW MUSI BYĆ TROCHĘ SŁYCHAĆ
najniższe jakie udało mi się osiągnąć to 4,6 przy jezdzie do 100/h - ale to duża męka bo spokojna jazda tym autem to 120/h wtedy pali na trasie około 5,2( ale przy spokojnej) przy \"aktywnej\" jezdzj sie do 140 (przy wyprzedzaniu do 160) to tak z 6- 6,5 szybciej nie jezdzę te wyniki osiagniete były przy włączonej non stop klimie i 4 - 5 osobach natomiast po miescie - szczególnie na krótkich odcinkach pali powyzej 7 dyzo (powyzej 8) pali zimny silnik
obecnie auto warte 25000 i chyba nic rozsądnego za taka cene nie da sie kupić naprawde naprawde warto miałem volkswagena, opla i fiata i jestem z forada najbardziej zadowolony
do tej pory doskonale
tez doskonale