Lista ocen Ford Focus II Hatchback 3d (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~poorbleedingme
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Czasami haczy przy wbijaniu biegów, ale jest dużo lepiej, niż w innych kompaktach z tamtych lat, którymi miałem okazję jeździć. Mam wersję 3D Sport i podejrzewam, że skrzynia ma krótsze od standardowych przełożenia. Bardzo szybko wchodzi na obroty, ale niestety przekłada się to też na prędkości autostradowe. Przy 160 km/h mamy ponad 4k obrotów, a to w kabinie już słychać.
~Baniol4
Hatchback 3d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Biegi wchodzą gładko, oprócz wstecznego. Czasem trzeba powtórzyć wbijanie "R", ale idzie się przyzwyczaić. Co do reszty, to zastrzeżeń nie mam. Płynnie, spokojnie i bez wysiłku wchodząca skrzynia. Jak na dwa lata intensywnego użytkowania, zero problemów (czyt. napraw lub wymian).
~Daniel
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Przy 150 tyś. km padło mi sprzęgło w aucie.Najgorsze było to że stało się to nagle, beż żadnych oznak.Wymiana sprzęgła kosztowała mnie 500 zł.Jedyny problem ze skrzynią to problem z wrzucaniem 3 biegu.Skrzynia strasznie sztywna.Większych problemów ze skrzynią nie ma.
~foxx76
Hatchback 3d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Teoretycznie nic się nie wydarzyło, ale dwukrotnie usłyszałem, że chyba coś się dzieje z dwumasą. Dolewany był olej do skrzyni i to tyle. Biegi wchodziły płynnie. Szóstka odpowiednia do osiągów auta.
~Hubert
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Skrzynia krótka, 3k rpm przy 100 km/h Natomiast skok gałki zmiany biegów, przyjemny sztywny krótki skok. Nie spotkałem tego w innych autach pokroju Audi, Opel.
~Rafał
Hatchback 3d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Precyzyjna przełożenia wchodzą jednak z drobnym oporem ale nie stanowi to problemu. W trasie przydał by się jednak ten 6 bieg
~Manek
Hatchback 3d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
w wyposażeniu 6cio biegowej bardzo zrywny i szybki. Na 6 biegu można śmigać od 120 - 208 km/h (218km/h - Shell V-power)
~Carolekkx3
Hatchback 3d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Była by piątka gdyby nie to ,że od czasu to czasu wsteczny nie chce wchodzić za pierwszym razem.
~Damian
Hatchback 3d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Żadnych zgrzytów, niepokojących dzwięków. Wszystko działa świetnie i precyzyjnie.
~wklima
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wszystko ok, tylko wsteczny nie zawsze wchodzi jak w klasie premium.
Ford Focus II Hatchback 3d