Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (25) - Karoseria

Na liście zabraknie 471 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olo
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Najgorsze tylne nadkola, jakie widziałem. szmata kończy się przed blachą, co powoduje, że zimą zbiera się tam wszelki brud, zamarza, topnieje i stwarza idealne warunki dla rozwoju korozji. Dodatkowo mocowane na talerzyki, które się obluzowują od drgań i odpadają. Z przednimi nadkolami jest niewiele lepiej. Oryginalne chlapacze tez są źle zaprojektowane - za sztywne, niepotrzebnie ukształtowane na szufelkę i powodujące dodatkowe zbieranie się...
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj daję 4 gwiazdki bo u mnie korozji żadnej nie ma a słyszałem, że to trapi Focusa II. Lakier grubszy niż w japończykach. Słabe spasowanie elementów karoserii - np. listwy plastikowe drzwi się odklejają (?). Wymiana żarówki wymaga demontażu całej lampy choć to akurat jest dość łatwe tyle tylko, że po takiej operacji należałoby wyregulować światła mijania w stacji diagnostycznej... No i ta maska otwierana kluczykiem - uchowaj Boże.
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jeżeli chodzi o karoserie, samochód utrzymuje się dobrze. Akurat w swoim modelu nie mam żadnych oznak korozji prócz 1cm kwadratowego przy reflektorze przednim. Uważam, że jak na 12-letnie auto wypada dobrze przy innych markach. Jednakże wiadomo, że większość zależy od osoby użytkującej pojazd !
~kriskrik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Tu niestety dam 4 gwiazdki bo glownym mankamentem w moim egzemplarzu byly ogniska rdzy ktore pojawialy sie w kilku miejscach na progach i nadkolach. Temat ktory trzeba obserwowac i jest dosc indywidualny. Moj egzemplarz nie byl garazowany co tez ma niebagatelny wplyw.
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Zależy czy chodzi o wygląd, który starzeje się z godnością, szczególnie po liftingu, czy o jakość blach. Moje auto jest z 2009 roku i niestety pomału zaczyna być grany temat rdzy. Na razie jest to początkowa faza, także wszystko do opanowania i zabezpieczenia. Co będzie dalej?
~Pituś
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
kupiłem od kobiety, która przez 3 lata zrobiła ok 2000km, auto stało na ogólnym parkingu. jest kilka rys, ale nic się z nimi nie dzieje. podwozie czyste od rdzy. jedyna mała rdza na prawym przednim błotniku w okolicy śruby podtrzymującej nadkole.
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ogólnie ruda szamie troche kielichy wewnątrz komory silnika, stopniowo podłogę pod nogami kierowcy i nadkola w miejscach gdzie obrywają kamieniami i solą. Polecam każdemu kto dopiero zakupił fokę zabezpieczyć je farbą odporną na uszkodzenia mechaniczne.
~Rob
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ruda tańczy jak szalona, uwazajcie na progi i nadkola. Miałem już wymieniany błotnik bo był praktycznie zjedzony. Polecam zakupić preparat przeciwko rdzy i namaszczać auto pod spodem po każdych wakacjach. Próbowałem i jest lepiej.
~Pymyn
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Pojawiają się powoli na zewnątrz małe pęcherzyki na tylnych nadkolach + na przednim lewym. Postępuje to dość powoli, ale jednak jest. Poprzednio w mojej 20 letniej Alfie nie było takich problemów.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d
6,2
8,7
10,6
~Paweł
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Auto ma 15 lat I drobne oznaki korozji można policzyć na palcach jednej ręki, największe ognisko wyszło między blacha a plastikiem od zderzaka na nadkolu, ogólnie jest lepiej niż można bylo sie spodziewać
Ford Focus II Hatchback 5d