Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (260) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 236 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ene22
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Dobrze na tylnych siedzeniach – trzeba oczywiście pamiętać że jest to kompakt a nie np. Skoda Superb. Z przodu, mimo że jest to jeden z najszerszych pojazdów w tej klasie, jest nieco ciasno ze względu na wybrzuszenia w podłodze (użytkownicy Focusów wiedzą o co mi chodzi) oraz nieudany projekt deski rozdzielczej i boczków drzwi: rozbudowana konsola środkowa oraz ukształtowanie podłokietników skutecznie ogranicza przestrzeń dla łokci,...
~kapelusznik
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Zazwyczaj jeżdżę w pojedynkę i przy wzroście 185cm nie mam żadnych problemów, mieszczę się także na tylnym siedzeniu. Wyprawa w 4 dorosłe osoby nie sprawia problemu, pod warunkiem że nie posadzi się w jednym rzędzie dwóch wysokich osób (czyli układ ona za nim albo on za nią). Jazda w 5 osób to spory dyskomfort dla podróżujących z tyłu -- brakuje miejsca na szerokość. Bagażnik starcza na wyjazd w 2 osoby, przy większych wyprawach bagaże albo...
~Roberto
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Miejsca jest na prawdę dużo, 4 osoby spokojnie mogą jechać w dłuższą podróż na wakacje. Bagażnik spory, z przodu bardzo dużo miejsca, mam 185 cm wzrostu i bez problemu znalazlem odpowiednią dla siebie pozycję za kierownicą. Z tyłu pasażerowie też nie mają powodów do narzekań. Warto wspomnieć o baardzo wygodnych fotelach. To jest chyba typowe dla forda, ale na prawdę, nawet po długiej trasie człowiek wychodzi z samochodu bez bólu pleców i nóg....
~Szymen
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Przestrzeni w środku jest mnóstwo, bez problemu można się wyciągnąć w fotelu bez obaw że zabraknie miejsca paseżerom z tyłu. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna, pełna regulacja fotela i kolumny kierownicy. Fotele zapewniają bardzo dobre trzymanie boczne. Pojemność bagażnika jest jedną z najwyższych w klasie a w razie czego można ją łatwo powiększyć składając tylną kanapę w efekcie otrzymując prawie płaską powierzchnię.
~Maniek
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Z przodu miejsca pod dostatkiem, z tyłu nie jest źle, ale za mną można mieć problemy z kolanami. Żeby było tam komfortowo sam muszę się przesunąć o ząbek do przodu. Szerokość wnętrza wystarczająca, z tyłu 3 osoby zbytnio nie narzekają. Bagażnik 385 litrowy w klasie kompaktów jest dobrym wynikiem. Mieści sporo, ma regularne kształty, a po złożeniu oparcia robi się mała ciężarówka (1205 l).
~FOCUsik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Doskonale! Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów z tyłu, dla wszystkich, a do tego nieprzeciętnie pojemny bagażnik. Dłuższe podróże ze znacznym przewożonym załadunkiem dla 3 osobowej rodziny wersja HATCHBACK w zupełności jest wystarczająca - dziecko w foteliku z tyłu, a kanapę 40% składamy i robi się w tym przedziale spore kombi i tak można dużo przewieźć.
~mcold
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Dałbym nawet 4.5 ale na 5 nie starczy. Z przodu przyzwoicie, ale z tyłu mogłoby być więcej miejsca. Brak schowków dla pasażerów z tyłu. Nie bardzo jest co zrobić z prawą nogą w dłuższych trasach - szybko drętwieje, nie ma jej jak wygodnie ułożyć. Brakuje mi też regulacji podparcia lędźwiowego, jaka była np. w Scorpio. Fotele mogłyby lepiej trzymać, chociaż są naprawdę wygodne.
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj źle. To jest moja opinia - ja wolę duże auta, stąd S-Max w rodzinie. Bagażnik ma tam jakieś 400L z tego co wiem i faktycznie jest podobny przestrzennie do kufra corolli kombi z tym, że to hatchback i nic wyższego nie przewiozę. Z przodu ciasno, z tyłu ciasno i mało miejsca nad głową. Jak są dwa foteliki to absolutnie nie da się jechać w 5 osób.
~Rafał
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Zazwyczaj jeżdżę sam (183 cm wzrostu) i jest to wystarczająco. Jak się przesiadłem na fotel pasażera i odsunąłem fotel na maksa do tyłu, to miejsca jeszcze więcej. Duży bagażnik, a i w pięć osób jazda nie należy do nieprzyjemnych. Na ostatnich wakacjach trasa 1300km z boxem dachowych i czterema dorosłymi osobami przebiegła bardzo dobrze.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d
6,2
8,7
10,6
~burns2001
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
miejsca dla kierowcy i pasazera jest dosyc sporo z tylu bez problemow moze podrózowac dwójka doroslych pasazerów. jedyną wadą przy wsiadaniu na tylną kanape (wersja 3-drzw.)jest to ze fotel kierowcy po zlozeniu ne wraca na swoje poprzednie ustawienie. po kazdorazowym wpuszczeniu pasazera do tylu trzeba ustawic odleglosc fotela od kierownicy
Ford Focus II Hatchback 5d