Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (255) - Widoczność

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ene22
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Prawidłowa do przodu i na boki, bardzo dobre a nawet rewelacyjne światła mijania. Na dobrą widoczność do przodu wpływa także elektrycznie ogrzewana przednia szyba: rewelacyjnie usuwa oblodzenie w zimie: poranne usunięcie szronu przy temperaturze rzędu minus 5’C zajmuje około minuty czyli dokładnie tyle ile oskrobanie bocznych szyb. Ogrzewania używam także w pozostałych porach roku do usunięcia zaparowana, gdy nie chcę uruchamiać...
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Widzenie podczas jazdy jest znakomite. Auto utrzymuje się na jezdni perfekcyjnie. Pozycja kierowcy jest idealnie dopasowana do szyby czołowej oraz do szyb bocznych. Jedyne co zauważyłem, że w HB szyba tylna jest tak skonstruowana, że w pewnym momencie się łamie widoczność, jednakże nie przeszkadza to ani trochę w prowadzeniu i widoczności. Słupki przednie są tak skonstruowane, że nie trzeba się wychylać, żeby coś zobaczyć tak jak w niektórych...
~kapelusznik
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Słupki A są dość masywne, więc w ruchu miejskim przed skrętem w prawo warto się dokładnie rozejrzeć, żeby nie puknąć skitranego za słupkiem pieszego. Do tyłu jest bardzo przyzwoicie. Przy chłodnej i/lub wilgotnej pogodzie wymagane włączenie nadmuchu na przednią szybę, by usunąć zaparowanie. Bardzo przeciętne doświetlenie drogi nocą w trasie na światłach mijania (albo ja jestem przyzwyczajony do widoczności nocą typowej dla miejskich ulic).
~piteras
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
tu też jest w porządku , cofanie do tyłu oglądając się przez prawe ramię może przysporzyć kłopotu -słaba widoczność przez tylną szybę, ale zew. lusterka z obu str.mają funkcję martwy punkt ,i są b.duże, jednym słowem nowy standart jeśli chodzi o lusterka w autach tej klasy(compact) Ja w moim posiadam jeszcze czuj.deszczu, ogrzewaną przednią, tylną szybę i lusterka zew.,samo przyciemniające się lusterko wew. i halogeny przeciw mgielne.
~marten@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Do przodu rewelacja, przy skrętach uwaga na przechodniów "chowających się" za przednim grubym słupkiem. Zasłania pole widzenia. Lusterka w wersji FII sprzed liftingu są małe i zawsze przy szybszych manewrach rzucam okiem za siebie. Lusterko wsteczne obejmuje ledwo całą tylną szybę. Przyzwyczaiłem się chyba do doskonałej widoczności w Corolli 98' stąd trochę wybrzydzam.
~Rafał
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
według mnie widoczność w samochodzie jest kwestią przyzwyczajenia i zaznajomienia z samochodem. Ogólnie oceniam dobrze (przód i bok). Mały minus za widoczność do tyłu przy parkowaniu, ale nigdy nie zdarzyło się abym źle oszacował odległości. Czujnik parkowania można zamówić, ale nie jest konieczny.
~Zielony Kierowca
Hatchback 5d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wszystko by było wspaniale, gdyby się człowiek nie patrzył do tyłu. widoczność w miarę dobra, ale tylne słupki mogą przeszkadzać w cofaniu. A i jak się spojrzy w przód to przednie słupki czasami zasłaniają pole widzenia bardziej LP niż PP. Ale się idzie przyzwyczaić.
~beast
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Trochę się tego obawiałem, ale dzięki elektrycznie sterowanym lusterkom nie ma żadnych problemów przy parkowaniu tyłem. Sam widok przez tylną szybę oczywiście ograniczony, no ale to hatchback. Poza tym naprawdę lusterka wystarczają do zaparkowania i cofania bez zbędnych obtarć.
~MICHAŁ
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
jest to hatchback więc odwracając się do tyłu zobaczymy słupki wielkości statuy wolności więc do tyłu masakra, za to lusterka nadrabiają i jakoś tam jest, co do przodu tu niestety też dość szerokie słupki ale jakoś idzie się przyzwyczaić
~globusnc
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wiadomo Focus ma wysoki tył i małą tylną szybę. Widoczność do tyłu marna, dopracowałem do perfekcji cofanie na lusterka choć raz zdarzyło mi się trafić stojący za mną samochód, którego w lewym i wstecznym nie widziałem a w prawe nie zerknąłem...
Ford Focus II Hatchback 5d