Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MICHAŁ
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Witam Foczkę mam od 3 miesięcy, zakupiłem ją z przebiegiem 130000km zrobiłem nią 5tyś km i co mogę powiedzieć to że jestem mile zaskoczony spalaniem, zacznę od miasta bo tu są 2 wyniki, pierwszy z nich to dystanse po około 4km tu zaskoczenie bo średnio wyszło mi 7.2l/100km (Warszawa rzecz jasna więc wynik bardzo dobry ) drugi wynik to 6,6 normalna jazda miejska warszawskie korki i dystanse po około 20/50km po mieście, Co do trasy to szok ten...
~Wyluzowany
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Liczyłem na mniejsze spalanie ale i tak jest to auto mega oszczędne wszystko wyliczam ręcznie i zawsze wychodzi 5,4 przy normalnej jedzie przy trasie pół na pół ale wszystko się zmienia na dłuższych trasach aż koparka opadła jak po wyjeździe nad morze prędkość 100-120 wiec jazda jak zwykle normalna bez pospiechu wyluzowana a po odwiedzinach na stacji 3,91 aż mnie zamurowało. Czego chcieć więcej auto ładne nie małe przede wszystkim wygodne i...
~b_adamek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Co do zjadania paliwa przez ten 90 konny silniczek to super. No może nie są to wyniki katalogiowe ale ok. W zeszłym roku wakacyjny wyjazd na południe Bułgarii przez Rumunię (przejazd przez Karpaty) na całym dystansie tam i z powrotem, w cztery osoby z bagażem, średnie spalanie zamknęło się na 4,8 l/100 km. A jak sam jeżdżę w Tatry to mogę wrócić z wynikiem 4,2. W mieście w zimie max. 9 litrów ale gdy jazda spokojna to 7,5 też wystarczy. Może...
~neon2909@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Koszty eksploatacji zaskakują. Auto pali bardzo mało nawet przy agresywnej jeździe. Eksploatuje auto TYLKO na BP Ultimate które jest nieco droższe. Serwis pod warunkiem, że kupimy swoje materiały eksploatacyjne nie jest drogi. Dla porównania olej Formula F 5W/30 w serwisie ok. 250 zł na allegro po 120 zł. Ceny nowych części w serwisie bardzo niskie. Lampa tylna przeciwmgielna z żarówką 50 zł. Nie opłaca się szukać po szrotach.
~Artpe
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
najniższe spalanie w mieście ( Wawa) to ok. 6,5 l/100 km, przy arktycznych mrozach nieco przekraczało 7 l. Co do spalania na trasie na razie ciężko jest mi powiedzieć, droga 240 km tam i 240 km z powrotem : spalanie wyszło na poziomie 6,8l/100 km, ale : w pierwszą stronę jechałem 2h przez Wawę !!, prędkość z powrotem wahała się miedzy 140-160 km/h.
~EntuzjastaFocusa
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jestem pod wrażeniem, poza normalną eksploatacją (oleje, filtry) raz wymieniałem klocki 300 zł, termostat 450 zł, 3 żarówki. Na początku przy 83 000 silentblocki, tarcze, łączniki stabilizatorów i oleje filtry- największy przegląd za 1500 zł. Serwis olejowy robię w ASO- koszt 279 zł.
~radosław
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
w mieście 8 l (zima) lato 6,7 trasa spoko jeżdżę jako kierowca Eco Drivingu 5,1. Cena przeglądu - no niestety wielki minus za \"niby to wadę fabryczną\" mimo łańcucha rozrządu puścił mi napinacz i łańcuch tarł o blok silnika koszty naprawy wysokie :(. Ponadto siadła turbina
~zjk@op.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
jak to taki dieselek - pali malo. nie jezdzilem z nim do ASO, wiec nie wiem jakie tam sa ceny, ale generalnie eksploatacja tania. Najwieksze koszty moze sprawic silnik, ale jest to konstrukcja solidna i udana na tle wielu innych nowych diesli, wiec ocena 5.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Brak poważnych usterek i niskie koszty paliwa. Ciężko tym autem spalać więcej niż nieco ponad 6 l. Taki wynik uzyskiwałem w mieście i na autostradach jadąc 160 km/h. Da się palić i mniej - na trasie w okolicach 5 l.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
5,4
~Focus
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
W zimie przy ujemnych temperaturach na baku robię 800km. Na autostradzie przy 160 pali jak smok. Myślę że w trasie przy 90 spalanie podane przez producenta jest jak najbardziej realne.
Ford Focus II Hatchback 5d