Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 (24) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~b_adamek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
No i tu chyba poszaleję. Do tej pory było ok. Kupiłem foczkę dwa lata temu w komisie w Kutnie, wstawioną przez pierwszego właściciela z Olsztyna z przebiegiem na umowie i liczniku 78 tys. Auto sparawdzone w Kutnie w serwisie Peugeota (te same silniki). Wg forda rozrząd po 240 tys.km więc nic nie robiłem. Tylko jazda i bieżąca eksploatacja: olej, filtry, hamulce itp. Super. Zbliżał się czas końca ochrony (kupując w komisie masz dwuletnią...
~Magic
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
korozja drzwi przednich, lewe i prawe (auto bez przejść) - z moich obserwacji wynika że najbardziej widać na kolorach srebrnych (wszystkie oglądam Focusy srebrne i mają taki sam problem bardzo małe rdzawe kropki) , masakra w 4 letnim aucie!!!!. Poprzednie auto Fiat CC 170 silnik 900 cc rok produkcji 1996- brak oznak korozji - jednak można wyprodukować coś dobrego w naszym kraju. Wada fabryczna a Ford się wypina oczywiście.
~EntuzjastaFocusa
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
W zasadzie tylko jedna poważna. Musiałem tylko raz lawetą spod domu do ASO jechać, ale był to efekt zapchanego filtra paliwa. Zatankowałem za Olsztynem na stacji L**** i okazał się to letni diesel, wytrąciła się parafina i nie dałem rady dojechać do ASO. Poza tym odpukać wszystko działa poprawnie.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Poważnych usterek nie doświadczyłem. Trzeba też docenić, że auto jak na w miarę nowoczesnego diesla jest mało skomplikowane. Nie ma np. koła dwumasowego, nie ma filtra cząstek stałych, to wszystko obniża koszty ewentualnych napraw.
~radosław
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
120 tys turbina, łańcuch rozrządu, napinacz, łożysko prawe przednie, filtr paliwowy, (300zł) rudy mi już na błotniku wychodzi :( zdjołem wszystkie chlapacze, porobiłem zaprawki i jezdze bez
~patria
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
takich nie doświadczyłem poza ostatnio pojawiającym się objawem pulsującego przyspieszania... dość poważny bo trudny do zdiagnozowania
~neon2909@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Nie miałem żadnych usterek. To mój drugi ford i wbrew powszechnym opinią mam bardzo dobre zdanie o tej marce.
~behemott
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik i pozostałe elementy jezdne i mechaniczne bez zarzutu. No ale na razie auto ma półtorej miesiąca i jedynie 7000 km przebiegu.
~Patryk
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
awaria wtryskiwacza (140 tys. - samochód nie nadawał się do jazdy), wymiana przednich osi (ok35 tys)
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
5,4