Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zjk@op.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Kultura pracy jak na diesla bardzo dobra (cicha miękka praca - bez porównania przyjemniejsza niż TDI VW na pompowtryskach). Dynamika jest wystarczająca do sprawnej jazdy, ale maksymalnych przyspieszen duzych nie uzyskamy. W miescie przyjemnie jezdzic mozna utrzymujac obroty w zakresie 1200-2200, rowniez z tego wzgledu, ze w tym silniku nie czuc specjalnie dodatkowego przyrostu mocy wraz z wzrostem obrotow. Na trasie gdy nie jestesmy przesadnie...
~Focus
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik mało pali, żwawy, trzeba kręcić żeby jechał, wkręca się na obroty bardzo szybko. Kultura pracy niższa niż TDI. Lepszy od 1,3 i 1,9 w oplu bo od 1,3 szybszy a od 1,9 znacznie mniej pali. od Toyoty Corolli 1,4 d4d (model kombi z 2006 roku)znacznie lepszy, bo przyspiesza od najniższych obrotów a pali tyle samo. Silnik nie jest na tyle szybki żeby sprawiać przyjemność z jazdy. Jeździ bardziej jak benzyna niż jak diesel.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik to duuuża zaleta tego auta. Początkowo myślałem, że 90 KM to zdecydowanie za mało ale tutaj moc jest przekazywana na koła bardzo płynnie. Brak jakiejkolwiek turbo dziury, idzie równo i czuć jakby miał co najmniej kilkanaście koni więcej. Ponadto silnik bardzo cichy, prawie jak benzyniak. Na plus zaliczyć trzeba też, że konstrukcja jest w miarę prosta.
~EntuzjastaFocusa
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Pracuje równo, cicho, bardzo dynamiczny jak na 90 KM, a przede wszystkim elastyczny od 1 700 obr/min . Warto tankować zwłaszcza w zimę lepszego diesla. W zimę trochę się nie dogrzewa, ale pali bez problemu, pomimo braku garażu. Sprawuje się zdecydowanie lepiej od swojego mocniejszego brata bliźniaka 109 KM. Jest mniej awaryjny.
~patria
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Powiem tak jak kupowałem to byłem przerazony 90 KM w tak cięzkim aucie to nie bedzie jechało, a tu miłe zaskoczenie 90 KM w focusie to znacznie więcej niż 1.6 115 KM 16 zaworowej benzynie w astrze. 90>115? Minus którego nie rozwiązałem pojawiło się dziwne pulsujące przyszpieszanie na 3,4 i 5 biegu.
~neon2909@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Po przeprowadzeniu "optymalizacji" w Vtech Pomorze silnik ma 115 KM. Najciekawsze jest to , że fabrycznie miał mieć 90 KM a na hamowni wyszło 100 KM. Świadczy to o tym , że ma duży zapas mocy. Moment po "zabiegu" skoczył na 290 Nm. Świetna dynamika i osiągi kosztem niskiego spalania.
~bolek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rewelacyjna elestyczność i przyspieszenie przy tej mocy - silnik 90 KM całkowicie wystarcza dla tego samochodu. Silnik przyjemnie warkocze, choć dla niektórych może to być jednocześnie problem nadmiernego hałasu.
~kriskrik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Bardzo cichy i super ekonomiczny silnik diesla. Na trasie udalo mi sie zejsc ze spalaniem do 4.5l/100. Charakterystyczne swiszczenie turbiny. Mimo 90KM nie brakowalo werwy na autostradzie.
~Arczi
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jak dla mnie rewelacja...ciągnie cudownie od dołu, rewelacyjny do miasta i przy wyprzedzaniu...nie jestem demonem prędkości maxymalnej dlatego uważam że silnik cudowny i jak dla mnie wystarczający
~mkmarcin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Dynamika i ekonomia na dobrym poziomie. Wersja 90 koni dla niektórych zbyt słaba, ja jednak wybieram ją chcąc uniknąć problemów z dwumasą i dpf.
Ford Focus II Hatchback 5d