Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 (24) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~neon2909@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Klima mimo, że manualna pracuje doskonale. Nie mam problemów z parowaniem szyb itp. Zaskakuje bardzo powolne nagrzewanie się silnika ( Szczególnie w trakcie jazdy po mieście ) Zamontowałem podgrzewacz elektryczny w mały układ i jest dużo lepiej. We wcześniejszych wersjach było to fabrycznie montowane, nie wiem dlaczego ford z tego zrezygnował.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Miałem klimę ręczną co jest trochę denerwujące gdy człowiek jest przyzwyczajony do automatu. Ciągle trzeba majstrować przy regulacji temperatury. Natomiast jeśli chodzi o działanie wentylacji i ogrzewania nie mam żadnych zastrzeżeń - szyby szybko odparowywały, szybko robiło się ciepło jak na diesla.
~EntuzjastaFocusa
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
hmm... tu trochę gorzej, mały diesel w zimę słabo się dogrzewa, i przy grzaniu w wewnątrz, zwłaszcza w temperatura w silniku koło 75 stopni. Wymieniałem termostat, ale nie pomogło. Plus za podrzewaną przednią szybę, w zimę super sprawa po 30s. jest odszroniona.
~MICHAŁ
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
no jest lato więc klima daję radę chociaż jak było 38na dworze to w korku trzeba było zamykać obieg wewnętrzny bo nie dawała rady, z ogrzewaniem to nie wiem ale straszą że będzie na krótkich trasach i w korkach zimno (aluminiowy blok )
~zjk@op.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Nie mam klimy, czy ogrzewania postojowego. Jak to diesel (wysoka sprawnosc, wiec slabiej sie grzeja) nie ma co liczyc na szybkie nagrzewanie wnetrza zima. Poza tym wentylacja pracuje dobrze. Jest obieg wewnetrzny powietrza.
~kriskrik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Bezawaryjna klimatyzacja i ogrzewanie. Na wielki plus nagrzewnica przedniej szyby - mimo ze to dosc stary model, ta funkcja dzialala znakomicie (w ciagu 1 minuty w pelni zmrozona szyba sie oczyszczala)
~Artpe
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
dość oporne nagrzewanie się w zimie, ale to diesel i przy -27st. C jestem w stanie to wybaczyć ;). Wentylacja bardzo dobra, nigdy nie miałem problemów z parującymi szybami.
~radosław
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
dmuchawa słaba (w poprzednim samochodzie vw na II wymiatało) gdyby nie przednia podgrzewana szyba trzeba by było w deszczowe dni troszkę się naczekać
~bolek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Miałem pozapychane filtry, więc w zimie narzekałem na zbyt słaby podmuch, po serwisie powinno być już ok, bo podmuch jest 3-4 razy silniejszy.
~patria
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Na zimnym nie można za bardzo szaleć a jak nie szalejesz to sie nie nagrzeje i koło się zamyka przy -10 -15 nagrzewa się z 10 km...
Ford Focus II Hatchback 5d