Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

WS Focus 2, 10 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jednak zawieszenie zasługuje na największe wyróżnienie
Karoseria : Odpryski lakieru natylnej klapie i błotniku
Podczas mojej poprzedniej opinii porównywałem ten samochód na świeżo do poprzedniego. W tej chwili po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów mogę ją podtrzymać. Więc: \"Kupiłem samochód zadbany, rewelacyjnie wyposażony z ekonomicznym dieslem w cenie gdzie konkurencyjnego Golfa V miałbym 3 lata starszego, gołego i zajechanego. Nie będę się sprzeczał, konkurencja jest ładniejsza (wg mnie), ale technologicznie Focus jest bardziej zaawansowany, i przyjazny dla kierowcy. A chyba o to chodzi, jak kierowca czuję się za kierownicą swojego pojazdu. Odpocząłem również od usterek, które w moim golfie IV, spisywałem na kartce A4, gdy oddawałem auto do mechanika. Ale o Focusie; wygodny, przestronny, zwinny, świetnie wyposażony, z dużym bagażnikiem i ekonomiczny pojazd, z którego użytkownik ceniący bardziej funkcjonalność niż co powiedzą koledzy, będzie zadowolony.\"
Silnik 1,8 TDCI daje dużo frajdy z jazdy przy małym zapotrzebowaniu na paliwo. Seryjny brak DPF można uznać za zaletę, gdyż auto nie sprawia problemów w użytkowaniu w mieście. Dodam że silnik łatwo jest zgasić przy ruszaniu, co zdarza się początkującym użytkownikom.
Skrzynia biegów nie sprawia problemów ale dam jej tylko 4 gwiazdki. Przydał by się 6 bieg.
Rzeczywiście to jedna z najmocniejszych stron tego samochodu. We wcześniejszej ocenie podawałem że samochód lepiej mógłby się trzymać drogi, po wymianie amortyzatorów i opon sytuacja poprawiła się. Komfort podróży na wysokim poziomie. Z płyty podłogowej Focusa korzysta Mazda i Volvo
Również OK, szczególnie w porównaniu do konkurencji. Duże okna zapewniają dobrą widoczność.
Dobre rozmieszczenie przycisków i radia, łatwa obsługa. Poprzedni samochód spod znaku VW był gorzej zaprojektowany. Minusem jak dla mnie mogą być uchwyty na napoje. Nie mają uchwytów na mniejsze butelki, puszki.
Wersja z podwójnym klimatronikiem dobrze sobie radzi, oceny że długo się nagrzewa są przesadzone. Może temperatura silnika wymaga czasu aby ustawiła się na normalną temperaturę pracy ale w środku już po chwili czuć ciepłe powietrze.
Myślę że w tej klasie samochodów focus pod względem miejsca w środku nie ma się czego wstydzić. Moja wersja hatchback 5 drzwi daje dużo możliwości z przodu, z tyłu jak i w bagażniku.
Silnik jest dosyć głośny, podczas jazdy nie można narzekać na hałasy. Hałas pojawia się dopiero przy wyższych prędkościach, powyżej 150km/h. Samochody konkurencji z silnikami diesla common rail są cichsze.
Samochód nie naraził mnie na koszty do tej pory. Zużycie paliwa na średnim poziomie od 5,4 do 5,8 L, przy klimatroniku. Podczas podróży załadowanym samochodem do prędkości 120 - 125km/h samochód spalił 5L. Od 130 - 170km/h, samochód spalił 6,8L. Jako sukces można uznać że podczas jazdy na odcinku 250km, pustym samochodem po drogach krajowych przy prędkości 60 - 90km/h. samochód spalił 3,8 L
Jakość jak dlamnie jest bardzo dobra w samochodzie który można nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Stosunkowo często palące się żarówki przód oraz odpryski lakieru tylnej klapy oraz błotnika. Małe ogniska które są tanie do usunięcia ale są irytujące i psują obraz samochodu.
Do tej pory żadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,2