Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jeżeli chodzi o spalanie jestem pod wrażeniem możliwościami tego auta. Niesamowicie elastyczny silnik, świetny kompromis pomiędzy osiągami a spalaniem. Spalanie bardzo mocno balansuje w zależności od stylu jazdy, przy jeździe spokojnej zdołałem w mieście zejść do 5,3l (wielu mówiło że to nie możliwe w silniku 2.0 diesel), jeżeli mam ochotę na dynamiczną jazdę w mieście spalanie oscyluje w granicach 7-8l, na trasie minimalne spalanie przy...
~luzik
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Wizyta w serwisie liczona jest przynajmniej w setkach, ale z tego co wiem to przy silnikach diesla nowej generacji tak jest. Do tej pory musiałem wymienić tylko termostat (~250zł) a pozostałe czynności to zwykła eksploatacja. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to myślałem, że będzie lepiej. Przy spokojnej jeździe po aglomeracji (z reguły ok80km/h bez większych korków)spalanie mam na poziomie 6,7, raz na trasie w nocy bez korków z prędkością od...
~atom_no1
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Zużycie paliwa się zwiekrzyło po przeprogramowaniu mapy wtrysków związanej z wymianą pedału gazu. Wcześniej w mieście przy oszczędnej jedzie 7.1l/100km z klimą, normalna jazda z klimą 7,5l/100km, przy \"dynamicznej\" 8l/100km, w trasie wcześniej przy normalnej jedzie 5,6-7l/100km OBECNIE 7.7l/100km w mieście przy normalnej jedzie 8,5l/100km, trasa 6,5-7,4l/100km Co prawda 7,4l to przy 170-180km/h
~Marcin
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jak na to co ten samochód wyprawia to spalanie super. Przy normalnych kołacj 195. palił mi 5,7 - 5,8 średnio - załozyłem 215 i pali pół litra więcej. Nigdy średnio nie przekroczył 6,5l a to przecież 136 km i 340 nm a nie 1.4 tdi ;) Serwis...no cóż ja na szczęsie juz nie musze serwisować w ASO (skończyła sie gwarancja) byłem raz..
~Pit
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Preferuje typ jazdy dynamiczniej ale praktycznie bez hamowiania - redukcja, szybka jazda w zakrętach. Szału nie ma, ale to prawie 140km i 320Nm więc musi troszke wypić. Filtr DPF czyszcząc się co kilkaset km podwaja spalanie na jakies 15min.
~Wilhelm
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
tu powinienem napisac esej. pali malo mimo ze szybko jezdze i stoje w korkach, malo awaryjny. wymiana oleju to koszt (poza aso) 150 zl ! rozrzad tanszy o polowe niz w benzyniakach, czesci tanie - auto na serio nie drogie w utrzymaniu, polecam !
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Części są relatywnie tanie. Ne są najtańsze, bo znam wiele aut o niższych kosztach utrzymania ale nie spowoduje bankructwa. Ważne by wybierać części dobrej jakości a nie oszczędzać na czym się da.
~Pitt
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Pali mało, usterki sporadyczne ale się zdarzają. Auto tanie w naprawie, b. dobra dostępność części zamiennych. Auto pali mało jak na te parametry silnika, szczegóły poniżej
~gul66
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
cos mi dużo pali, jak patrzę na oceny innych to mnie to dziwi.... Ja mam z tym filtrem DPF, to może mieć aż takie znaczenie w kwestii spalania??
~Bartek
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
po przejechaniu 46 tys. 5,6lit/100km. Póki co wymieniam tylko filtry i olej, aaaa i spierdzielił mi czynnik z klimy. Poza tym wszystko ok, oby tak dalej.
Ford Focus II Hatchback 5d