Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~oz
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
doskonały silnik mocny ekonomiczny moje auto zostało również chipowane w niemczech przez Wolfa teraz posiada 170 kucy i ponad 400 niutków osiągi są naprawde bardzo dobre spalanie jak na tę moc i osiągi rewelacyjne przy oszczędnej jeżdzie potrafi zadowalic sie ok 5,5l /100 w cyklu mieszanym ale kopa ma bardzo bobrego z pod świateł zostawia mocniejsze bęzyny super
~Marcin
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jeździłem do tej pory dwoma GolfamiV TDI, OplamiCDTI, Toyota4d4, Honda benzyna 140km,Passat 2.0 TDI CR.. Żadne z nich nie dawało takiej frajdy z jazy jak Focus 2.0 TDCi136km. To rakieta na kołach - i bez żadnych tiuningów - fabrycznie. Jeśli nie musisz jeździc długich tras( to jednak kompakt) nie ma lepszego.
~atom_no1
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Ogólnie wypada dobrze. Wydaje mi się że cichszy od TDI. Chodzi dosyć równo, chociaż silnik Toyoty 1.4 D4D jest stabilniejszy. Dynamika wkręcana się na obroty średnia chociaż mam wrażenie że lepiej od silnika 2.0TDI. Turbo cicho pracuje, nie słychać żadnych gwizdów. Jednak do \"sportowej/dynamicznej\" jazdy za słaby.
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
2.0 TDCI o mocy 136 KM ma w sobie duży potencjał. Podobno chiptuning może go spokojnie wywindować w okolice 190 KM ale skrzynia manualna nie wytrzyma więcej niż 400 Nm momentu obrotowego. Przy tej mocy auto osiąga super kompromis osiągów ze spalaniem. Irytuje nieco typowa dla diesla krótka 1 i 2.
~Pitt
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Mocny, wysoka kultura pracy, oszczędny.. po wycięciu DPF bezproblematyczny.. ciągnie już od 1600obr/min do 4,500obr/min, praktycznie brak efektu turbodziury. Czego mozna chcieć więcej? Chyba jedynie 5 lub 6 cylindrów lub diesel boxer od Subaru
~luzik
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Nie mam zastrzeżeń do tego silnika. Zostałem zaskoczony jego dynamiką. Common rail powoduje, że silnik jest naprawdę cichy. Jedyne co to przy mrozach dziwnie odpala, tak jakby miał nie odpalić, ale w końcu zaskakuje i nie ma problemu.
~Pit
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Doskonale jeśli chodzi o przyśpieszenie, troszke gorzej jeśli chodzi o kulturę pracy i wyciszenie - podobnie jak 1.8 tdci w pierwszej generacji. Jednak po własnoręcznych poprawkach wyciszenia fabrycznego jest już całkiem dobrze.
~Tomaszek
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
najwieksza zaleta tego wózka, ekonomiczny a ma 9 do setki ! seryjne wiejskie beemki dostają na swiatlach baty, nie trzeba nic chipowac ! :) MOCY WBRÓD
~Wilhelm
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
silinik-marzenie dynamiczny (9,3 do setki) i oszczedny (5-8l./100km), chodzi rowniutko i cicho, to silnik PSA. bezawaryjny, nie jak fordowskie klekoty
~wat_mechatrona@o2.pl
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
silnik pracuje rewelacyjnie. bardzo \"elastyczny\". spokojnie można jeździć przez całe miasto na 3-ce. turbina daje dużo przyjemności.
Ford Focus II Hatchback 5d