Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 (31) - Ergonomia

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Smieszko
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Pełno uchwytów i schowków, podłokietnik od strony drzwi i w moście środkowym. W sumie mam 2 uchwyty na kubki, 1 miejsce na telefon (6 calowy smartphone jest nieco zbyt duży), jeden uchwyt używany przeze mnie do przewozu fast foodów (idealnie pasują pudełka z McDonald i mojej ulubionej knajpy z kurczakiem). Można się doczepić do burt w drzwiach - z tyłu brak, z przodu bardzo wąskie - szczotka się nie mieści, za to po skrobaczce z każdej strony...
~filip_22
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Regulacja kierownicy mogłaby być większa - żeby się bardziej dało przybliżyć. Na wysokość - jest bardzo dobrze. Fotele w wersji Gold X są "prawie kubełkowe" ale są dosyć małe. Jestem szczupły i na mnie są akurat. Dodatkowo regulowane podparcie lędźwiowe działa bardzo dobrze ale fotel jest tak dziwnie skonstruowany, że lędźwie są podparte, łopatki podparte a odcinek piersiowy i krzyżowy wpadają w fotel. Da się tak ujechać 300 km ale...
~autocentrum@heron.pl
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Auto przemyslane pod tym wzgledem, choc troche przedobrzone. Np. po spryskaniu przedniej szyby, wycieraczka przeciera ja pare raz i po jakis 10-15 sekundach jeszcze raz. Pewnie po to, zeby sciagnac splywajacy plyn ze szyby, ale czesto plyn nie splywa i zupelnie jest to niepotrzebne. Poza tym przy wlaczeniu nawiewu na szybe przednia automatycznie wlacza sie klima - wkurza mnie to!
~wojtek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wyższa wersja wyposażenia zaskakuje ilością dodatków (skóra na kierownicy, tapicerka, podłokietniki itp) i jakością wykończenia oraz materiałów. Dłuższa jazda nie męczy, sportowe fotele w wersji Gold zasługują na uznanie. Męczy jedynie hałas układu wydechowego
~Krzycho
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wszystko pod ręką. Troszkę musiałem się przyzwyczaić do wielofunkcyjnej dźwigni kierunkowskazów z przyciskiem obsługi komputera pokładowego - taka "wielka", ale już się przyzwyczaiłem. Drążek zmiany biegów usytuowany w b dobrym miejscu. Jednym słowem OK.
~luc mantz
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Mam 185 cm wzrostu. Oparcie fotela mogłoby być troszkę wyższe; ale spokojnie, biedy nie ma. wszystko pod ręką. Szkoda, że nie ma choć trochę miękkiego materiału pod lewym łokciem. W zimie gruba kurtka i pomaga, ale w lecie - słabo.
~miszcz kierownicy
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wedłóg mnie znacznie lepsza deska i rozmieszczenie przycisków niz w focusie I, manetki grube i łatwo wyczówalne. Dżojstik sterowania radiem po lewej stronie bardzo wygodny (w zamian za sterowanie w kierownicy)
~Paweł
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu, chociaż zakres regulacji kierownicy jest zbyt mały. Mam 185 cm wzrostu i albo mam za daleko kierownicę albo siedzę zbyt blisko deski.
~tomek 45
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
prawie wszystko na swoim miejscu. Jak wspomniałem w marcowej opinii, kieszenie na drzwiach to nieporozumienie. Małe i niepraktyczne.
~Cezorek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wbrew pozorom z tyłu jest całkiem mało miejsca dla pasażerów. Z przodu jest fajnie, bagażnik też pojemny.
Ford Focus II Kombi