Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Witek13, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie silnik, nie sądziłem że tak niska moc może mnie pozytywnie zaskoczyć
Bardzo dobry samochód za bardzo dobre pieniądze. Mam porównanie ponieważ przejeździłem ponad 20 lat różnymi samochodami, niektóre wymienię: VW Passat i Bora, Fiat Bravo, Toyota Avensis i Corolla, Audi A4, Citroen C5, Seat Codroba i Leon, Ford Mondeo i Focus 1,8 tdci... można wymieniać - trochę tego było. Jak widać to auta z różnej parafii i z różnej półki. Większość to były auta służbowe lub wypożyczone. Mam prawo zatem ocenić ten samochód w miarę obiektywnie. I ocena oczywiście jest bardzo pozytywna. Denerwują mnie opinie ?specjalistów?, uważających że audi, bmw albo toyota to szczyt doskonałości a reszta to g?. Niestety ten stereotyp przetrwał (chyba tylko w Polsce), chociaż nie jest już tak żywy jak kiedyś. Ale do rzeczy, nie oceniam tu bmw czy audi ale forda. Jeśli chodzi o silnik ? od niego zaczniemy ? to jednostka udana, nawet bardzo. Wprawdzie nie oczekujmy wielkich osiągów (to nie silnik dla ?młodych ? gniewnych?) ale bardzo solidny, w praktyce bezawaryjny i co najważniejsze bardzo ekonomiczny. Do silnika należy dostosować styl jazdy ? jeśli preferujesz styl agresywny z siedzeniem komuś na zderzaku to nie to auto. Silnik ?plastyczny?, nie muli. Turbo włącza się około 100. Zawieszenie rewelacyjne ? wymienieni powyżej ?koledzy? mogą się tylko tutaj czegoś nauczyć (szczególnie VW i Seat). Tym modelem nie jeżdżę zbyt długo ale Focusem z silnikiem 1,8 przejechałem prawie 150 000 km. Do tego silnika namówił mnie kolega z serwisu. Na początku byłem sceptyczny, ale okazało się, że niesłusznie. Podsumowując ? bardzo dobre auto dla przeciętnego Kowalskiego.
Tak jak napisałem wcześniej bardzo dobry silnik. Oczywiście nie przesadzajmy - na pewno są jeszcze lepsze - i dlatego dobra czwórka (ale nie naciągana)
Tutaj Ford mógłby coś poprawić - nie jest to rewelacja, ale nie jest tak źle
Proszę mi wierzyć, jedno z lepszych zawieszeń na jakich jeździłem.
Dla mniejszej osoby może być problem. Dla osób powyżej 170 cm jest ok
OK, Fotele sprawdzają się na długich trasach
Nie miałem z tym żadnego problemu. Może jak ktoś jedzie 5 km w zimie to nie zdąży nagżać. Ja pokonuję większe ilości kilometrów i nie nie jest źle.
Jak na auto w tej klasie to super. Kombi to dobre rozwiązanie dla tych, co czasem muszą coś przewieźć.
Tutaj mogłoby być ciutkę lepiej, ale tragicznie też nie jest
Praktycznie bezawaryjny jak się dba. Spalanie niskie jak się jeździ rozsądnie. Auto dla inteligentnego kierowcy -m odpłaci się z nawiązką
Praktycznie nie ma konkurentów na rynku
Bezawaryjne, jeśli już to drobnica.
jak wyżej - tylko drobnica (przynajmniej u mnie tak było)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,6