Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 (59)

4,1
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Piszę tą recenzję już drugi raz i mam nadzieję, że przejdzie. Samochód ze swoimi wadami i zaletami. Z jednej strony bardzo przyjemny i przewidywalny, z drugiej potrafił mieć okresy, że nie mogłem na niego patrzeć. Postaram się go porównać do Skody Octavii 2 1.9TDI, którą również mam okazję się poruszać i jest samochodem bardzo popularnym. Zaczynajmy.
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Całokształt - jestem bardzo zadowolony. Żadnych niespodzianek, wszystko tak, jak ma być. Jeżdżę, nic się nie dzieje. Tak, jak ma być.
~Maciej
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Najważniejsze zalety to dobra cena, spory bagażnik, oszczędny i dość dynamiczny silnik no i oczywiście niezawodność. Minusy to głośność i jakość materiałów wykończeniowych koncernVW a nawet opel jest w tym względzie dużo lepszy. Auto ogólnie godne polecenia, choć nie należy oczekiwać jakiś cudów. To raczej wybór rozsądkowy niż kierowany emocjami, bo niczego szczególnie ekscytującego w tym aucie nie ma.
~marcys92@hotmal.com
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Ogólnie auto zasługuje u mnie na 5 i zastaawiam się nad plusem!
~pepe
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Jak na razie z samochodu jestem bardzo zadowolony, co prawda przebieg zrobiłem nim niewielki - 7000km w 3 miesiące, ale samochód prowadzi się bardzo pewnie, jest przewidywalny i chce się nim jeździć. Wersja Titanium, a więc dobrze wyposażony, bardzo dobre radio z nawigacją. Boję się trochę tego DPF-u, ale zobaczymy. Jak na razie nie zauwazyłem aby bral olej (nic na razie nie dolewałem prze te 7000km, i nie zauważyłem aby cokolwiek oleju ubyło).
~Dawid
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Samochód jako całokształt wypada całkiem przyzwoicie. Można się oczywiście przyczepić do jakości wykończenia wnętrza jak większość komentujących, ale nadrabia to bardzo fajnym, dynamicznym silnikiem i jednym z lepszych w swojej klasie układów kierowniczych. Stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki.
~Db
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Samochód ma swój charakter, pewnie trzyma się drogi co daje poczucie bezpieczństwa i komfortu. Na tą chwilę dla mnie optymalne Kombi w swojej klasie. Kuper nie wisi jak w Octawi. Piękna proporcja ja to nazywam symetryczniość pomiędzy przodem a tyłem.
4,1
~sebastiane
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Generalnie auto fajne. Dieselek ładnie pracuje, mało pali. Jak na kombika przystało sporo miejsca. Na Chorwacji byłem nim dwa razy, załadowanym po sam dach. Mimo zapełnionego kufera i czterech osób na pokładzie jechało się żwawo i dynamicznie. Usterki były i będą, ale w miarę tanie i niezkodliwe.
~Focusiak
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Te starsze Ople (Vectra A i Vectra B) były znacznie tańsze w utrzymaniu. No cóż... może trafiłem na niewłaściwy egzemplarz Focusa... Ale z drugiej strony - nie ma auta, w którego nie trzeba by inwestować. Każdy auto wymaga wkładu finansowego. Samo z siebie nie pojedzie...
3,2
~Paweł M.
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Focusa posiadam 5 lat.Samochód sprowadziłem z Niemiec z przebiegiem 60tyś km.przebieg samochodu udokumentowany samochód sprawdzany w ASO Forda. Stan Idealny według serwisu.Po przejechaniu 100tyś.samochód nadaje się na złom.Częste i kosztowne awarie zmuszają mnie do sprzedaży mej\"foczki\"Lista awarii bardzo pokaźna :zawieszenie (przód,tył)alternator,piasty itp.itd.Osprzęt silnika;wtryski,turbina \"dwumasa\"DPF.Odradzam zakup samochodu z...
Ford Focus II Kombi