Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 (21) - Ergonomia

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Wszystko jest na miejscu, fotele bardzo wygodne, choć przydałby się podłokietnik z przodu i regulowana podpórka lędzwiowa - są tylko w absurdalnie drogiej wersji Ghia. Od twardej plastikowej podpórki w drzwiach boli łokieć. Pozycja za kierownicą jak dla mnie troche zbyt wysoka - jak na krześle a nie w fotelu.
~vagus@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Wewnątrz wszystko na miejscu. Konstruktorowi wlewu płynu do spryskiwaczy życzę by do końca jego dni ulewało mu się na gacie, przy pisuarze, tyle co ja ulewam napełniając zbiornik. Glupi pomysł by maskę otwierać kluczem.... Ha - nauczyłe się już wymieniać żarówki w reflektorach. Proste jak świński ogonek!!!
~pawel
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Nic specjalnego. Spodziewałem się lepszej ergonomii. Regulacja fotela na wysokość beznadziejna, za mały zakres regulacji kierownicy w osi poziomej. Fotele niewygodne - za twarde i mają za krotkie siedzisko dla wysokich osób. Bardzo średnia wg. mnie jakość wykonania.
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Wszystko pod ręką raczej. Brakowało mi podłokietnika, ale wstawiłem we własnym zakresie. Generalnie tablica przyrządów, rozmieszczenie przycisków i ogólna obsługa samochodu wewnątrz kabiny bez zastrzeżeń.
~Dawid
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Kierującym którym użyczałem samochód sprawiał kłopot włączenie spryskiwaczy przedniej szyby, czy zamknięcie samochodu od środka. Te 2 rzeczy są zrobione w nietypowy sposób, reszta raczej dość intuicyjnie.
~monstermax@o2.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
żadnych zastrzeżeń chociaż na początku jak zacząłem go użytkować przeszkadzał mi pilot od sterowania radia przy kierownicy, doskonały pomysł z 3 mignięciami migacza przy lekkim naciśnięciu gałki
~Pablo
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Ok, ale jest parę detali do których się przyczepię: słabe trzymanie boczne siedzeń, niezbyt dobrej jakości plastiki - trzeszczą na nieidealnych drogach, zaczyna hałasować roleta bagażnika.
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Tutaj jest wprost idealnie. Wszystko na swoim miejscu, niczego nie szukam. Radio sterowane przy kierownicy, ogrzewanie do obsługi trzymając rękę na lewarku biegów - dla mnie ideał.
~db
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Dla kierowcy rewelacja ( 5). Dla pasażerów mogłoby być trochę wiecej schowów. Nieporozumienie odnośnie bocznych kieszeni w drzwiach przednich ( mały , cięzko dostępny )
~Db
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Doskonale odnośnie przełączników, radio, klima itd. Natomiast jeżeli chodzi o schowki to kieszenie w drzwiach bpocznych to nieporozumienie - małe, i uchwyt drzwi zasłania dostęp.
Ford Focus II Kombi