Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Antonio
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Pierwsze pomiary z czterech tankowań do pełna skonfrontowane ze wskazaniem spalania z komputera, ku mojemu zaskoczeniu odchyłka pomiędzy tym co weszło do baku a wskazaniem komputera różniła się średnio o 0,1litra. Moj rekord spalania 2,9 z komputera, wymuszony przez brak zimówek i szklankę na ulicy a do tego w nocy, bez świateł i korków to trasa wrocław środa śląska cały czas 4ty bieg ze średnią prędkością 60km. Niestety autostrada i prędkość...
~marcys92@hotmal.com
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Ekonomika to już prawdziwa zaleta tego Auta spalanie jest tak małe że ten nie zbyt wielki bak 55l pozwala czasami na zapomnienie o nim na Autostradzie z niemiec do Wrocaławia z prędkośćią średnią 120-140km/h autko spaliło mi średnio 4,4 litra to jak na tak duże auto i taką moc chyba dość duży plus, nie wiem czy VW Polo 1.6 TDI który ma mnie mocy spaliłby miej od focus TDCi!
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Tutaj nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie do jazdy zimą na krótkich dystansach. Wtedy ponad 9 litrów bierze - jak na małego diesla jest to straszny wynik. Jednak nawet w mieście, po zagrzaniu się silnika spalanie spada poniżej 7 litrów, co już jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Odnośnie przeglądów - w normie, naprawy - w normie.
~Db
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Dla mnie rewelacja. Jeżdże do 120. Jeżeli nie przekraczam 90km/h spaił 3,7 l/100 km. Jezli jeżdże "różnie" miasto 35%, trasa 65% to z klimą wychodzi mi średnio 4,9 po przejechaniu dystansu 11 tys. km. Rewelacja, to chyba kwestaia mojego docierania, płynnie, bez przyśpieszeń i wysokich obrótów.
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Spalanie niewielkie, części też niby tanie, patrząc na to jakie ceny mają alternatory czy świece żarowe, ale jednak diesel to diesel i naprawy są drogie. Kolejny samochód to będzie benzynka - nie mam w tej kwestii najmniejszych zagwozdek.
~Pablo
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Mistrz oszczędności to nie jest - tutaj chyba trzeba byłoby wskazać pierwszej generacji silniki TDI - na zwycięzcę, ale tragedii też nie ma. Ok 6,5-7 w mieście (bez szaleństw - przy normalnej jeździe) Na trasie moje minimum to 5l, maksimum ok 7l (średnia)
~Paweł M.
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Spalanie na trasie(głównie autostrady)bardzo przyzwoite 5-6 l przy 130 km/h. W mieście krótkie trasy to już inna bajka. Zimą zanim silnik się rozgrzeje czyli min. 10km to spokojnie 10-11 spala pow 10 litrów na setkę.
~mkondrak2010
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Po prostu bajka w mieście nie więcej jak 6,2l/100km, cykl mieszany 5,5-5,9l/100km, trasa nawet 3,5 ale najczęściej 4,5-5,0l/100km. Szkoda, że nie ma tempomatu, wtedy wynik byłby lepszy, ale i tak nie ma co narzekać. Jest super
~adam
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Auto nie lubi zamulania na niskich obrotach, minimalne spalanie, trasa Gryfino - Berlin prędkość do 120km/h bez klimy, maksymalne ta sama trasa prędkość 150-160km/h z klimą , w mieście trzeba liczyć około 7.
~Maciej
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
na długiej trasie przy stałej prędkości ok. 130 km/h (francuskie autostrady) spalił poniżej 5 l/100km. W mieście około 6 l/100km, ale ja jeżdze bardzo spokojnie. Przeciętnie coś pomiędzy 5 a 6 l/100km
Ford Focus II Kombi