Lista ocen Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~meblofan@tlen.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Spalanie za wysokie. Średnio teraz na komputerze mam 8,3 litra. W samym mieście jakbym jeżdził, to spokojnie wyjdzie 10-11litrów. W trasie ok 6litrów. Z tymże zaznaczam, że mam ciężką nogę. I przypuszczam, że jeżdżąc delikatnie to te wyniki będą niższe. Ale nie po to, kupowałem focusa z silnikiem 136KM, aby jeździć delikatnie. Nic mi się na razie nie zepsuło. Zrobiłem parę tysięcy km dopiero od kupna, ale nie sądzę, aby były jakieś problemy w...
~gusek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Ford odstaje pod tym względem od np. Toyoty, DCI czy TDI. Sądzę, że różnica waha się w granicach 1 litra/100km. Poza tym serwisy kroją a kompetencje marne - byłem w jednym z Warszawskich żeby dokładnie sprawdzić czym będę jezdził, nastawieni na trzepanie kasy. Zostawiłem tam ponad tysiaka, wymienili olej, płyny, wytrzepali amorki (zaraz chcieli wymieniac...)
~Damian
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Samochód użytkowany na trasach około 500 km, z czego około połowa po autostradzie z prędkością 140 kmh. Na oponach letnich spalanie w granicach 5.8, w na oponach zimowych 6.5-7. Miasto od 6.5 w góre, zależy od natężenia ruchu i opon. Na przejechane 220 tyś km, jedynie wycięty DPF i zaślepiony EGR, poza tym zero problemów.
~llaszczewski@op.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jestem bardzo zadowolony. Wciskam gaz bardzo mocno a mam spalanie średnie liczone na dystansie około 8000 km na poziomie 7,3 litra. Większość miasto. Samo miasto w korkach to około 8 litrów, autostrada to nawet 9-10 (180km/h). Uważam, że to bardzo dobry wynik zważywszy moc, styl jazdy i jeżdżenie po mieście.
~ladam1978
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Mam porównanie do Focusa I 1.8 TDCI 100 kM. Ten w mieście palił ok. 8l, ale na trasie przy dość dynamicznej jeździe można było spokojnie uzyskać 5,5-6l. Silnik 2.0 w trasie potrzebuje średnio ok. 1,5-2l więcej, w mieście spalanie jest na podobnym poziomie. No ale prawie 40% więcej mocy nie bierze się z powietrza ;-)
~Marcin
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Auto w dwa lata i prawie 30 tys km nie sprawilo problemow. Silnik 2.0 tdci jest najmniej usterkowym. Zawiodl jedynie rozrusznik (wyrabia sie lozysko i slabo kreci) - to samo mialem w C-Maxie. Niestety koszty czesci powalaja. To nowe auto wiec pewnie dlatego, ale koszty wahaczy, tarcz, klockow i innych sa wyzsze niz np w Mondeo III.
~rudy lolek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Niestety filtr DPF robi swoje i spalanie przy dłuższym jeżdżeniu po mieście trochę rozczarowuje (do 9,5 l)ale poza tym OK. Zadnych innych problemów z filtrem DPF nie ma. W trasie na autostradzie ok 6,5 l (jazda między 140 a 160 km/) to chyba nieźle. Napraw nie było, ceny mat. eksploatacyjnych umiarkowane
~amock
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Koszty spore, przejechałem samochodem 40tys, więc mało, ale denerwuję mnie rożne pierdołki które wychodzą co chwila ...w toyocie tego nie było(nie wiem jak teraz te nowe ale jakość wykończenia w środku 2 klasy lepiej niż ford)
~szary11
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jak dotąd, odpukać, samochód nie zaskoczył mnie niczym nieprzewidzianym. Serwisuję sumiennie i terminowo. W porównaniu do Mondeo ceny części są niższe, ale mam odczucie, że np. zawieszenie jest deko mniej trwałe.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
6,1
~MaciejNEMO
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Diesle są koszmarnie drogie w utzrymaniu.Co z tego że jeździ sie tanio jak koszty eksploatacyjne są masakryczne.Dla zwykłego zjadacza chleba robiącego poniżej 25000 km rocznie bardziej rozsądnym wyborem jest benzyna.
Ford Focus II Kombi