Lista ocen Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~atos55
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Sportowe zawieszenie - za twarde, może takie być ale gdzie regulacja za pomocą guzika (sport/komfort)??? Układ kierowniczy precyzyjny ale nerwowy, można ustawić, \'\'komfort\'\': czyli taki normalny ale na długich łukach trochę za bardzo oporny, \'\'normalny\'\': dla meni idealny, trochę bardziej szarpie na dziurach ale fajnie czuć jak się jedzie, \'\'sport\'\': trochę za ciężko chodzi - subiektywne moje odczuciu ale mimo wszytko przy...
~Teskan
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Wersja ze sportowym zawieszeniem. Ten model nie zna pojęcia \'\'komfort\'\' Inżynierowie zapomnieli że jezdna czasem bywa dziurawa... Twardy jak deska. Na dziurach robi się nerwowy, dobija na dziarach. Nie lubi żadnych wybojów, śpiących policjantów itd. Stworzony na gładkie drogi - wtedy jeździ prawie jak po szynach. Łapie koleiny (dość bezpośredni ukł. kierownicy - chyba nie ma innego auta w tej klasie z takim układem).
~olowiany
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Doskonałe prowadzenie focusów, ale też i mondeo, z którymi też miałem do czynienia jest bezdyskusyjne. Działanie ESP uratowało mnie kiedyś przed wypadkiem, kiedy na zaśnieżonej górskiej drodze pozwalałem sobie na coraz więcej... Szkoda, że Ford nie produkuje Focusów i/lub Mondeo z napędem 4x4. Nigdy nie kupiłbym nic innego. Mamy zawieszenie "sportowe".
~meblofan@tlen.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Forda sprowadziłem zza granicy i dostał w prawe tylne koło, przez co mam trochę problemy, aby zawieszenie idealnie wyregulować. Fordy słyną z tego, że bardzo dobrze się je prowadzi, i napewno tak jest, ale ja jeszcze muszę nad tym poprawcować, aby było idealnie. Wspomaganie, ma trzy warianty do wyboru: komfort, standard i sport - bardzo fajna sprawa.
~szary11
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Precyzyjne prowadzenie, nierówności dobrze pochłaniane, Układ kierowniczy (3 tryby wspomagania) pozwala dobrze panować nad autem. Po mondeo trochę przeszkadzała mi głośność pracy - wyciszenie jest gorsze. Po roku eksploatacji przestało mieć to znaczenie. Pewnie zachowuje się pod obciążeniem.
~Marcin
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Promien skretu wspanialy. Jezdzilem paroma autami, ale Focus to sama przyjemnosc parkowania. Elektryczne wspomaganie to ogromny plus. No i sama jazda jest fenomenalna, auto ma swietnie zestrojone zawieszenie i super trzyma sie drogi.
~gusek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
już w foce I był dobry tutaj to prawie perfekcja Nie bede sie rozpisywał, mozna poczytac w testach, samochód \"słucha\" kierowcy :) Warto wspomnieć o możliwości wyboru trybów jazdy: normal, komfort, sport
~amock
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
jest dobrze, denerwować może natomiast słabe wyciszenie, wszystko przenosi się z drogi do środka, auto ma mocny motor i potrafi na autostradzie wiele ale szumy są bardzo denerwujące.
~Damian
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Zawieszenie wielowahaczowe Forda Focusa to juz legenda. Idealny kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem. Nawet w wersji kombi samochód daje wiele frajdy z jazdy po zakrętach.
~ladam1978
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Nie mam uwag ;-) ale uważam też, że do tego auta warto kupić opony dobrej klasy, bo przy przeciętnych autko potrafi myszkować w ciasnych zakrętach przy dynamicznej jeździe
Ford Focus II Kombi