Lista ocen Ford Focus II (67) - Karoseria

Na liście zabraknie 1113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Smieszko
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Muszę powiedzieć że jeśli chodzi o wygląd to jest naprawdę ładny jak na kombi. Fajnie, subtelnie agresywnie zarysowana maska, światła tylne umieszczone z linią tylnej szyby (jak w większości nowych suvów), drzwi bagażnika nie są poprowadzone całkowicie płasko i liniowo, będąc delikatnie pochylone pod kątem i wygięte w lekki łuk. Jeśli chodzi o rdzę zauważyłem na wewnętrznej stronie przednich nadkoli (przy zakupie wspominane że raczej będą do...
~poorbleedingme
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
3-drzwiowy Focus mk2 wygląda... pięknie. Naprawdę, wbrew pozorom ma niewiele wspólnego z 5-drzwiową, bezpłciową wersją. Inaczej rozłożone proporcje robią swoje. Duże drzwi także ułatwiają wsiadanie. Jakość lakieru bdb. Mimo kilkunastu lat na karku, rys jest niewiele i w większości pochodzą od jakichś większych kamyków. W mojej sztuce także próżno szukać choćby śladu rdzy. Jedyny poważny minus (to powinien wiedzieć każdy kupujący to auto) to...
~Olo
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Najgorsze tylne nadkola, jakie widziałem. szmata kończy się przed blachą, co powoduje, że zimą zbiera się tam wszelki brud, zamarza, topnieje i stwarza idealne warunki dla rozwoju korozji. Dodatkowo mocowane na talerzyki, które się obluzowują od drgań i odpadają. Z przednimi nadkolami jest niewiele lepiej. Oryginalne chlapacze tez są źle zaprojektowane - za sztywne, niepotrzebnie ukształtowane na szufelkę i powodujące dodatkowe zbieranie się...
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj daję 4 gwiazdki bo u mnie korozji żadnej nie ma a słyszałem, że to trapi Focusa II. Lakier grubszy niż w japończykach. Słabe spasowanie elementów karoserii - np. listwy plastikowe drzwi się odklejają (?). Wymiana żarówki wymaga demontażu całej lampy choć to akurat jest dość łatwe tyle tylko, że po takiej operacji należałoby wyregulować światła mijania w stacji diagnostycznej... No i ta maska otwierana kluczykiem - uchowaj Boże.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Świetny dostęp przez drzwi. Klapa bagażnika unosi się razem z kawałkiem dachu, dzięki czemu dostęp jest bdb. No ale rdza. Doły błotników przód. Chyba najlepiej wyjdzie je wymienić. Progi ok o dziwo. Nadkola też bierze, z tyłu. Nie ma dramatu, wystarczą reperaturki. Mam też 2 miejsca, gdzie klar schodzi.
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jeżeli chodzi o karoserie, samochód utrzymuje się dobrze. Akurat w swoim modelu nie mam żadnych oznak korozji prócz 1cm kwadratowego przy reflektorze przednim. Uważam, że jak na 12-letnie auto wypada dobrze przy innych markach. Jednakże wiadomo, że większość zależy od osoby użytkującej pojazd !
~Maciek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Niezle zabezpieczenie przed korozja. W prawie 14 letnim aucie tylko troche rdzy na tylnych nadkolach. Natomiast jest inny szkopuł - nieszczelności na łączeniu blach/pod relingami w okolicach klapy bagażnika - leje sie woda do bagaznika. I to czesta przypadłość tego modelu
~kriskrik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Tu niestety dam 4 gwiazdki bo glownym mankamentem w moim egzemplarzu byly ogniska rdzy ktore pojawialy sie w kilku miejscach na progach i nadkolach. Temat ktory trzeba obserwowac i jest dosc indywidualny. Moj egzemplarz nie byl garazowany co tez ma niebagatelny wplyw.
~te0fanes
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Samochód ma w tym momencie 12 lat, ogniska rdzy to dość standardowo: klapa bagażnika (nad tablicą rejestracyjną) oraz nadkola. Podwozie wygląda przyzwoicie, choć przyznaję, że przegapiłem czas na solidną konserwację, którą pewnie bym zrobił, gdybym planował jeździć autem dłużej
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Zależy czy chodzi o wygląd, który starzeje się z godnością, szczególnie po liftingu, czy o jakość blach. Moje auto jest z 2009 roku i niestety pomału zaczyna być grany temat rdzy. Na razie jest to początkowa faza, także wszystko do opanowania i zabezpieczenia. Co będzie dalej?