Lista ocen Ford Focus II (41)

~Michał
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Najlepszy kompakt w klasie budżetowych, około 10-letnich samochodów tej wielkości. Trudno o solidniejszy, lepiej wykonany (miękkie wnętrze i świetne fotele, bajka!), przestronniejszy, dynamiczniejszy i zwyczajnie wygodny samochód w tej cenie. Precyzja prowadzenia czyni jazdę tym samochodem czystą przyjemnością. Jednakże, 1,8-litrowy benzyniak to prawdziwe nieporozumienie. Absurdalne, wręcz odrażające spalanie powoduje, że idea tego samochodu...
~ander000
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Auto mam z Niemiec, więc dobrze wyposażone klima dwustrefowa, Travelpilot - nawigacja (jednokolorowa strzałkowa ale zawsze), bluetooth i system głośnomówiący, podgrzewana szyba, czujniki parkowania, światła dzienne oryginalne. To rzeczy bez których ciężko by mi się jeździło. Ten model w pełni spełnia moje oczekiwania. Jedynie to wygląd przedliftowy, ale i tak osobiście mi się podoba
~kierowca
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
elastyczny silnik, razi krotki 3 bieg (szybko wzrasta moment obrotowy), 4 bieg idealny do wyprzedzania przy wejściu na duże obroty, ale ogólnie potrafi zaskoczyć auta wyższej klasy, cięższe SUVy, szczególnie spod świateł :) + to wzmocnione gniazda zaworowe i rozrząd na łańcuchu (Silnik)
~skretek@o2.pl
Hatchback 5d 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Nie zamieniłbym mojej Foki na żadne inne auto tej klasy. Jeździ się super, dynamicznie, nie czuć zmęczenia w trasie, a po mieście w miarę zwinne. Ładnie wygląda, zapakować się można na wakacje bez problemu, choć kombi to nie jest. Same plusy. Spalanie na normalnym poziomie, części dostępne w sklepach internetowych - troszkę drogie (amorki przód nawet baaardzo). Moje autko jest z 2007 roku, ale nie było opcji zaznaczenia tego rocznika.
~Alan Sz
Hatchback 5d 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Mimo klasy i wieku auta uważam je za naprawdę udane. Jedynymi wadami są stosunkowo wysokie spalanie, sztywność zawieszenia i słabe wyciszenie na trasie. Poza tym jednak jest naprawdę dobre autko warte swojej ceny!
~Alan Sz
~Łukasz
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Jestem pozytywnie zaskoczony, jakoś prowadzenia, układ kierowniczy super
~marcin
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Zwykłe kombi z niezwykłym zawieszeniem i silnikiem. Silnik 1.8 wystarcza w zupełności do sprawnego poruszania się. Przy wyprzedzaniu nie ma potrzeby redukować biegu do niższego niż czwarty. Udogodnienia typu ogrzewana przednia szyba, czujnik deszczu. Klima dwustrefowa. Na kołach 16' wygląda bardzo dobrze. Koszty eksploatacji: olej co rok lub 15kkm. Olej FORD'owski oczywiście. Brak dolewek pomiędzy wymianami. Po zakupie radzę sprawdzić...
~simon
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Fajny samochodzik, pojemny bagażnik jak na tę klasę. Do miasta 1.8 paliwożerny ale za to pancerny silnik. Wyciszenie wnętrza mogłoby być lepsze.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~Ulu
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Auto na prawde bardzo fajne, ergonomiczne, fajnie sie siedzi za kierownica (dobra pozycja) bardzo dobry silnik tani w urzymaniu, na lnacuszku rozrzadu, nic tylko wymieniam olej filtry co 20 tysi i jezdze, przejechalem od zakupu juz 90 tys, jezdze 3 lata, spalanie bardzo dobre po miescie smialo 7 litrow na klimie w Wawie (korki) w trasie 5.8 zszedlem, 90km/h do 100 bardzo dobre wyniki. Godny polecnia silnik 1.8 125 KM. Polecam