Lista ocen Ford Focus II Sedan (36) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Silnik jak na 1.6 radzi sobie calkiem dobrze. Szczegolnie mocny jest \"dol\" silnika -w korku mozna jechac nawet na 3-im biegu bez dodawania gazu i auto nie protestuje! Powyżej 3000 obr wyraźnie zyskuje na dynamice, jednakże robi się wtedy dość głośny. Silnik wysokie obroty znosi przyzwoicie -6000obr to nie jest dla niego problem (np przy wyprzedzaniu). W warunkach powolnej spokojnej jazdy spokojnie można go trzymać na obrotach 1500-1800...
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Silnik 1.6 100KM to absolutne minimum dla tego samochodu!!! Spisuje się ze skrzynią wystarczająco, lecz to nie jest demon prędkości. Silnik wydaje się troszeczke ospały przy ok.2200RPM, później jest już lepiej. Odradzam silnik 1.4l- będzie po prostu za słaby. Poprzednio miałem 2.8l, 200KM więc mogę być troszkę nieobiektywny. Poruszam się głównie w mieście, sporadycznie wypady za miasto, więc w zupełności to wystarczy (kompromis z ekonomią-...
~Katarzyna
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Jednostkę napędową oceniam na 4,5 ze względu na spalanie. Aby uzyskać wynik 5,8 muszę się nieźle nastarać. Oczywiście jest to spalanie na trasie. Ogólnie jednostka dość dynamiczna, ale nie jest to auto dla młodych, którzy lubią zawrotne przyspieszenia w seryjnych autach. Silnik jest bardzo cichy, ale przy prędkości powyżej 140 km/h jest już słyszalny w taki sposób, że trzena nieco podgłosnic radio.
~GRABS
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Silnik jest wyjątkowo głośny. Przyzwyczajony do Fiatów Brava 1.4 i 1.2, gdzie nie było w ogóle słychać silnika, a stojąc obok włączonego auta czasami się zastanawiałem czy w ogóle jeszcze chodzi - tu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Silnik do 120km/h góruje nad wszystkimi dźwiękami.
~sor
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Dobrze działa gdy się go trochę wkręci na obroty. żona trochę narzekała, że trzeba go tak gazować na starcie. Mi to nie przeszkadza. Na trasie poprawnie, choć przy wyższych prędkościach i gdy chce się mieć pewność przy wyprzedzaniu polecam \"piątkę\".
~Marcin
Sedan 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Jak na swoją masę (1400kg) 109 KM w automacie daje rade, moja żona nie chce zamienić tego auta na żadne inne :-) Kultura pracy silnika 1.6 jest średnia, ale w normalnym użytkowaniu sprawdza się rewelacyjnie.
~Ireneusz Tonder i.ton@orange.pl
Sedan 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Poprzednio jezdziłem Mondeo 2003 z silnikiem 2l benzyna..I zaluje ze kupilem diesla .. Jak dla mnie auto Ok. a silnik ze 145 km..idealny..Tylko te spalanie..Focus wygrywa ,,szczegolnie na dlugich trasach .
~Bożena
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
B. duże zużycie paliwa - około 11 l. w mieście. Serwis twierdzi że to wina korków. Głupota autoryzowanego serwisu. Zaczynam pracę i kończę kiedy drogi są przejezdne.
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Głośny i ma nie za specjalne brzmienie. Nie jest to na szczęście odkurzacz ale basowego tonu to w nim nie ma samo warczenie. Ale kultura pracy OK. Wkręca sie przyjemnie.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Sedan
6,3
8,4
8,7
~wodas
Sedan 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
W zimie kultura pracy raczej taka sobie /zimny silnik/.Po 10 minutach jest OK. Elastyczność to zaleta tego silnika 250 Nm przy 2000 obrotów.
Ford Focus II Sedan